comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Vedat Muriqi'den transfer itirafı! 'Bundesliga'

07 Mart 2020, Cumartesi 11:42
Vedat Muriqi'den transfer itirafı! 'Bundesliga'

Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Vedat Muriqi ile eşi Edibe Muriqi özel açıklamalarda bulundu

FutbolArena - Fenerbahçe'de sergilediği performansla alkış toplayan Vedat Muriqi ile eşi Edibe Muriqi, Hürriyet Gazetesi'ne özel bir röportaj verdi. Transferiyle ilgili sorulara yanıt veren Vedat Muriqi, özel hayatında eşiyle ilgili de yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. İşte röportajdan öne çıkanlar:

VEDAT MURİQİ: "BUNDESLİGA'YI İSTERİM AMA AKLIM FENERBAHÇE'DE"
"Sosyal medyayı çok fazla düşünmemeye çalışıyorum. Etkilenmemeye çalışıyoruz ama etkileniliyor. Ben bu mesleği kutsal görüyorum. ‘baskı başarıya iter.' Doğru ama çok zor. Var gücümle bu camia için Fenerbahçe'yi şampiyonluğa taşımak için elimden geleni yapacağım.

İngiltere ile burası arasında büyük bir tempo farkı olduğu için nasıl olur emin değilim. Bundesliga'da tabii isterim ama şu an aklım sadece Fenerbahçe'de başarıya odaklanmakta.

Hoca gidiyorsa futbolcular da hatalıdır. Çok daha fazlasını verebiliriz de. Emre Ağabey 40 yaşında ve aktif oynuyor. Böyle oyuncu çok nadirdir. Böyle bir görevi Volkan Ağabey ile üstlenmesi de önemli."

EDİBE MURİQİ: "ÇİĞ ETLE BESLEDİN Mİ? DİYE MESAJLAR GELİYOR"

"Bana sürekli Vedat'ın performansından dolayı “Bu adama ne yediriyorsun da böyle performansı?” gibi mesajlar geliyordu. Ben de maçta golü kaydettim. Paylaştım ve “Çiğ etle besliyorum” dedim. Hiç buralara geleceğini düşünmedim. Sonra taraftarların oldukça hoşuna gitti bu. Hatta hâlâ ‘çiğ etle besledin mi? mesajları geliyor maçtan önce. Maçtan sonra da ‘beslemişsin' ya da ‘beslememişsin' diyorlar performansa göre. Vedat'a da mesaj atıyorlar, “Abla sürekli paylaşsın” diyerek. Vedat “Biraz daha dikkatli paylaşım yap” diyor. Kötü mesajlar da aldığım oldu. “Geldiğiniz yere geri dönün” gibi mesajlar. Etkileniyorum tabii. Ama çoğunlukla destek mesajı. “Bu maç olmadı ama biz size güveniyoruz” gibi mesajlar var."

EDİBE MURİQİ: "EVLENİNCE 'FUTBOLU BIRAKIRIM' DİYE KANDIRDI"

"Ben futbolcu olmasını istemiyorum. Biz zaten ilişkimizin başında hep futbolcu olduğu için ayrıldık. Hatta Vedat beni ‘evlenince futbolu bırakırım' diye kandırdı. Hâlâ da pek fazla memnun değilim. Tamamen düzensiz ve onun işine odaklı bir hayat. ‘Benim de mesleğim var, kimya mühendisiydim. Ben de kosova'da bir şeyler yaparsın' dedim. En azından düzenli bir hayatımız olsun diye. Elbette şimdi hep destekliyorum onu. Özellikle başka takımlara transfer olma konusunda bana danışıyor. ‘Gelir misin? senin için sorun olur mu?' diye. Çünkü o her takımda arkadaş bulabilir ama benim tamamen hayatım değişiyor."

Galatasaray ve Fenerbahçe'de gelen teklif süreci nasıl gelişti?

Edibe Muriqi: Sürece tatilde denk geldik. Vedat çok sık İstanbul'a gidip geldi, çok yıprandı. Otele geçiyoruz TV'de ‘Vedat bunu dedi.' Halbuki alakası yok. Herkes kafasına göre bir şeyler dedi. Otelde çalışanlar bile ‘fenerbahçe mi, Galatasaray mı?' diye soruyordu. ‘Vallahi bilmiyorum' diyordu. Kararsız bir aşamaydı.

Vedat Muriqi: İki büyük kulüp bir futbolcuyu istiyorsa böyle olması normaldi. Bu süreçlerin anormale kaçtığını düşünenler vardı. Ben öyle düşünmüyorum.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (21 Eylül 2020)