comScore
1 / 8

Ve Damien Comolli resmen görüştü! Fenerbahçe'yi kanattan uçuracak isim

FutbolArena - Damien Comolli’nin Fenerbahçe’ye getireceği isim...

2 / 8
İngiliz basınında yer alan haberlere göre Fenerbahçe Sportif Direktörü Damien Comolli, Yannick Bolasie için Everton ile temaslarını sıklaştırdı.
3 / 8
Everton’un da gözden çıkarmaya hazır olduğu oyuncu için sarı lacivertlilerin kiralama teklifi yapacağı belirtildi.
4 / 8
Bolasie’ye yüksek bir ücret önerilmemesine rağmen Fenerbahçe’nin Avrupa’da oynayacak olması oyuncuyu transferde ikna etme konusunda önemli bir etken olacağı kaydedildi.
5 / 8
İngiliz alt lig takımlarından Rushden & Diamonds’un altyapısından yetişen Bolasie 19 yaşında kısa bir süre Malta’da oynadıktan sonra yeniden İngilltere’ye döndü ve 2012’ye kadar alt liglerde oynadı. Kongo asıllı İngiliz kanat oyuncusu 1989 doğumlu ve 29 yaşında.
6 / 8
İki ayağını da kullanan ve kanatlarda oynayan Bolasie, 2012’de 23 yaşındayken Crystal Palace’a transfer oldu. Burada 4 sezon geçiren Bolasie, Premier Lig’de kendisini kanıtladı ve etkiliyici performanslar gösterdi. Ardından Everton Bolasie’yi yaklaşık 29 milyon euro karşılığında transfer etti.
7 / 8
Everton’da 2. sezonunu geçiren Bolasie geçirdiği sakatlıklar nedeniyle verimli olamadı. İlk sezonunda 13 maçta oynayan tecrübeli futbolcu geçtiğimiz sezon da 16 maçta oynayabildi ve bir gol attı.
8 / 8