comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Persie, Fenerbahçe pişmanlığını İngilizlere anlattı

24 Mayıs 2019, Cuma 11:51
Van Persie, Fenerbahçe pişmanlığını İngilizlere anlattı

Robin van Persie, Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce Manchester United'da kalması gerektiğini itiraf etti.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin Hollandalı eski yıldızı Robin van Persie, Manchester United'dan ayrılışı ve teknik direktörlük düşünceleri hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Robin van Persie, Fenerbahçe'ye nasıl transfer oldu?


BBC'ye konuşan Robin van Persie, Fenerbahçe'ye transfer olmadan önce Manchester United'da kalmadığı için pişman olduğunu söyledi.

Van Persie, "Alex Ferguson'ın emekli olma kararı beni şok etti ve sonrasında her şey değişti. Benim için adeta bir darbe oldu. Fenerbahçe'ye transfer olurken Manchester United ile 1 yıl daha sözleşmem vardı. Belki de kalmalıydım. Van Gaal planını açıkça belli etti. Bir karar vermeliydim. Ya gidecektim ya da kalıp formam için savaşacaktım. Dürüst bir rekabet olurdu. Arsenal ile Manchester United'da yaşadıklarım için minnettarım. Futbola çok genç yaşta başladım. Çok fazla hata yaptım, öğrendim. Büyük işler başardım. Bu nedenle kendimle gurur duyuyorum." dedi.
VAN PERSİE ŞİMDİ NE YAPACAK?

Futbolu bırakan Van Persie, sözlerinin devamında "Sporla meşgul olmak istiyorum. Teknik direktörlük yeni bir macera olur ama isteyip istemediğimi tam bilmiyorum. Yıllar geçtikçe oyun hakkında, sistemler, taktikler hakkında, takımın nasıl yönetileceği hakkında çok şey öğrendim. Çok iyi menajerlerim vardı ve her birinden çok şey öğrendim." diye konuştu.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"