comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Hooijdonk'tan Cocu sözleri: 'Açıkçası şaşırdım çünkü...'

17 Haziran 2018, Pazar 15:56
Van Hooijdonk'tan Cocu sözleri: 'Açıkçası şaşırdım çünkü...'

Fenerbahçe'nin teknik direktörlük görevine getirmeyi düşündüğü isimlerden biri olan Cocu için, Van Hooijdonk ülke basınına önemli değerlendirmelerde bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin teknik direktörlük görevi için görüştüğü isimlerden biri olan PSV Eindhoven'ın hocası Cocu için sarı lacivertli takımın eski futbolcularından Pierre Van Hooijdonk açıklamalarda bulundu. 


Cocu nasıl bir teknik direktör?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Pierre Van Hooijdonk, "Cocu tercihini dürüst olmam gerekirse şaşırtıcı buluyorum. Ancak bu Cocu için büyük bir fırsat. Cocu da bu fırsatı kullanmak istiyor. Çünkü Fenerbahçe, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri." diye konuştu. 

Cocu için bu tercihin büyük fırsat olduğununu altını çizen Van Hooijdonk, "Türkiye'de Fenerbahçe geçtiğimiz sezon belki kupa kazanamadı ama genel anlamda finale kadar gitti ve kötü bir dönem geçirmedi. Cocu'nun bu sebeple Fenerbahçe'de kazanacağı kupalar kariyerine büyük artılar ekleyecektir. Dolayısıyla kendisini anlıyorum ve ona hak veriyorum." ifadelerini kullandı. 
 

Phillip Cocu kimdir? Phillip Cocu başarıları


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir.
2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.