comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Van Hooijdonk: '11 puan geriden Beşiktaş'ı geçtiğimiz sezon."

16 Mayıs 2020, Cumartesi 19:23
Van Hooijdonk: '11 puan geriden Beşiktaş'ı geçtiğimiz sezon.

Van Hooijdonk, Fenerbahçe'de forma giydiği dönemde devre arasında 11 puan gerisinde oldukları Beşiktaş'ı geçerek şampiyonluğa ulaştıkları sezonu anlattı. 

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Van Hooijdonk, sarı lacivertli takımdaki günlerine dair açıklamalarda bulundu. 

beIN Sports'a konuşan Van Hooijdonk'un sözleri şu şekilde:
"FENERBAHÇE'YE GELDİĞİMDE İŞTAHSIZ VE HIRSA SAHİP OLMAYAN OYUNCULAR VARDI"

Fenerbahçe'ye 33 yaşında geldim. Ne olacağını tam olarak bilmiyordum. Takım ben gelmeden önce kötü bir sezon geçirmişti. Tamamen bu kadarını biliyordum. Kadro kalitesi hakkında herhangi bir bilgim yoktu. Ben geldiğimde hatırlıyorum ki, kadroda çok fazla oyuncu vardı. Bazıları iştaha ve hırsa sahip olmayan oyunclardı. Çok genç, yetenekli oyuncular da vardı. Onlar şansa hazırlardı. Ben geldiğimde sezon öncesinde oynama şansı daha çok tecrübeli ve yaşlı oyunculara veriliyordu. 

"DAUM DURUMU FARK ETTİ"

Daum geldiğinde 7-8 maç sonra bunun farkına vardı ve takımdaki değişimi siz de fark ettiniz. Yavaş yavaş genç oyuncular takıma adapte olmaya başladı. Volkan, Recep, Tuncay, Selçuk Şahin. Takım yavaş yavaş iyileşmeye başladı. Devre arasında Nobre takıma katıldı. Nobre'nin gelişi baskıyı tamamen ortadan kaldıran unsurlardan biriydi. Mert Nobre takıma çok şey kattı. Benim gibi çok fazla gol attı. Birlikte oynadık. 

11 PUAN GERİDEN BEŞİKTAŞ'I GEÇTİK

Tüm bunlar yoluna girse de Ocak'ta Beşiktaş 11 puan önümüzdeydi. Onları geçmemiz lazımdı. Birçok kişi için imkansız bir durumdu. Ancak yanılmıyorsam Samsunspor'a karşı kaybettikleri maçta kırmızı kartlar oldu. Ondan sonra puan kaybetmeye başladılar. Biz de bu puan kayıplarında iştahlanmaya devam ettik. Zor da olsa Beşiktaş'ı geçtik ve takımdaki değişimi görmek, bazı yaşlı oyunculardan iştahsızlıktan sonra daha büyük hırslar gördük ve bunu görmek güzeldi. Benim için Fenerbahçe'de oynamak çok keyifliydi. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"