comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Valbuena o konuda Süper Lig'in en iyi sol kanadı!

08 Şubat 2018, Perşembe 18:18

Fenerbahçe'nin Fransız yıldızı Mathieu Valbuena attığı goller kadar yaptığı asistlerle de dikkat çekiyor.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de geride kalan 20 haftada en çok isabetli orta kesen sol kanat oyuncularını inceledik. Ligimizde en az 5 maç sol kanatta forma giymiş 19 futbolcu bulunurken bu isimler arasında 90 dakika başına en çok isabetli orta yapan futbolcu olarak Fenerbahçe'nin yıldızı Mathieu Valbuena göze çarpıyor. 


En çok isabetli orta kesen futbolcular


Fenerbahçe'nin yıldızı Valbuena 90 dakika başına 2.1 isabetli orta yaparken 5.5 isabetsiz orta yaptı. 2. sıradaki Regattin ise 1.7 isabetli orta, 2.9 isabetsiz orta ile oynadı. 3. sırada 90 dakika başına 0.8 isabetli orta yapan Güray Vural yer alırken, 4. sırada Galatasaray'dan Tolga Ciğerci, 5. sırada ise Kerim Frei yer alıyor.

GEÇEN SEZON DA REGATTİN'Dİ
Öte yandan geçen sezon Süper Lig'de en çok isabetli orta kesen sol kanat da yine Osmanlıspor'un yıldızı Adrien Regattin'di. Onu Rizespor'dan ayrılan Jakob Jantscher ve Antalyaspor'dan ayrılan Roman Motta takip ediyordu.

Süper Lig'de en çok isabetli orta kesen sağ bekler ve en çok isabetli orta kesen sol bekler analizlerimizi de Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.