comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Valbuena: "Fenerbahçe'den gözyaşlarıyla ayrıldım"

19 Nisan 2020, Pazar 11:40
Valbuena:

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Mathieu Valbuena, Olympiakos'a transfer olurken gözyaşlarıyla ayrıldığını açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'den Olympiakos'a transfer olan Fransız yıldız Mathieu Valbuena, sarı lacivertli takımdaki kariyeri hakkında Hürriyet Gazetesi'ne konuştu. Valbuena, "Ben hâlâ Fenerbahçeliyim" itirafında bulundu.
 

Valbena'dan Fenerbahçe açıklamaları


"Ben hâlâ Fenerbahçeliyim. Maçlarını takip ediyorum. Zor bir sezon geçiriyorlar. Galatasaray maçını da izledim. Taraftarların hiç kupa kazanamamıza rağmen bana verdiği desteği hiç unutamıyorum. Fenerbahçe'ye geldiğimde hedefim diğer kulüplerde olduğu gibi iz bırakabilmekti."

"FENERBAHÇE'DEN GÖZYAŞLARIYLA AYRILDIM"
"Taraftarların kalbinde böyle bir yer edinebilmekten dolayı çok mutluyum. İstanbul'u, oradaki yaşantımı tabii ki özlüyorum. 2 yıl gibi kısa bir süre formasını giymeme rağmen benim için en özel kulüplerden biri oldu Fenerbahçe. Gözyaşlarıyla ayrıldım oradan. Orada güzel anılarım var."

"VALBUENA HİÇBİR ŞEY YAPMADI DEDİRTMEM"

"Tüm gittiğim kulüplerde kendime şunu söyledim; ben bu kulüpte başarılı olmalıyım. Kendime bir hedef koyarım. Bu Marsilya'da, Lyon'da, Dinamo Moskova'da, Fenerbahçe'de ve Olimpiyakos'ta da hep böyleydi. Yıllar geçtikten sonra, “5-10 yıl önce Valbuena geldi, hiçbir şey yapmadan gitti” dedirtmek istemem. Bu para meselesi değil, bu gurur meselesi. Benim motivasyonum bu. Olympiyakos'ta da şimdi hedeflerim var. 35 yaşında da olsam o hedeflerime uyuyorum."

"EN BEĞENDİĞİM TEKNİK DİREKTÖR ERİC GERETS"

"Eric Gerets. Kendisiyle çok derin bir ilişkimiz vardı. Beni futbol dünyasına kazandıran koçtur. Hiç unutamadığım bir Liverpool maçı var, Şampiyonlar Ligi'nde 2007'de parlamamı sağladı. O da yeni gelmişti, bir önceki hocamız ayrılmıştı. 3 günlük bir vakti vardı takımı kurmak için. Bana güvendi, oynattı. Sonra da baba-oğul gibi bir ilişkimiz oldu. Hâlâ görüşüyoruz, ilişkimiz devam ediyor."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!