comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ünlü menajer Özkan Doğan: 'Devre arası transfer hareketli geçecek'

04 Aralık 2018, Salı 12:49
Ünlü menajer Özkan Doğan: 'Devre arası transfer hareketli geçecek'

Türk futboluna Roberto Carlos, Wesley Sneijder, Mario Gomez ve Samuel Eto'o gibi dünyaca ünlü isimleri kazandıran menajer Özkan Doğan, devre arası transfer döneminin yaza oranla daha hareketli geçeceğini söyledi.

FutbolArena - Futbolcu menajeri Özkan Doğan, DHA'ya önemli açıklamalarda bulundu. Özkan Doğan, ara transfer dönemiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Türk futboluna son yıllarda çok önemli isimleri kazandıran Özkan Doğan, yaz transfer döneminin aksine ara transferin oldukça hareketli geçeceğine inandığını söyledi.
 

Özkan Doğan'ın ara transferle ilgili açıklaması


Kulüplerin değişen kurlardan etkilenmesi sebebiyle yaz transfer döneminin hareketli geçmediğini dile getiren Özkan Doğan, "Yaz dönemi bizim sektörde çok hareketli değildi. Birinci sebep Dünya Kupası'nın olmasıydı. Turnuvada oynayan oyuncularımızın sahneye çıkması ve kulüplerimizin de doğal olarak gözlemlemesi, izlemesi ve beklemesinden dolayı transfer dönemi çok hareketli geçmedi. Diğer faktör de ülkemize oynanan oyunlar tabii ki. Kurlar üzerinde dış güçlerin yaptığı manipülasyonlar. Kulüplerimiz bu yüzden biraz dikkatli gittiler ekonomilerinde. Ama yazın hareketsiz geçen dönem Ocak'ta bence çok hareketli geçecek çünkü makas hiç açılmadı. Şu an Fenerbahçe üst üste kazansa bir anda yukarılara çıkar. Fark açılmadığı için kulüpler de transfer döneminde takımlarına takviyelerde bulunmak isteyecek" dedi.
"MARİO GOMEZ İÇİN 40 GÜN KALDIM"

Türkiye'ye getirdiği Samuel Eto'o, Mario Gomez gibi isimlerin transfer süreçlerini anlatan Özkan Doğan, Alman golcü için 40 gün İtalya'da kaldığını belirtirken, Eto'o transferini ise 3 gün içinde bitirdiğini söyledi. Doğan, "Samuel Eto'o transferini bitirmek için Antalyaspor Başkanı ve Yönetim Kurulu ile İtalya'daydım. O süreç de devam ederken Fiorentina Sportif Direktörü görüşmek istedi. Kabul ettik. 'Biz de Mario Gomez var. Satmak istiyoruz, Türkiye'de de etkili bir menajersiniz. Bize yardımcı olabilir misiniz?' dedi. Ben de oyuncunun maaşını ve bonservis ücretini sordum. '17 milyon Euro ücrete aldık, 10 milyon Euro gelirse satarız' dediler. 'Bedava olur mu? Bedava olursa enerji harcarım' dedim. Önce kabul etmedi. Aradan zaman geçti, sohbet muhabbet ettik. Yarım saat sonra 5 dediler, kabul etmedim. 'Bedava olursa kesin takım bulurum, siz de maaş yükünden kurtulursunuz' dedim. 3 yıl daha sözleşmesi vardı ve yaklaşık 5 milyon Euro alıyordu. Ben onlara, 15 ve vergisiyle birlikte 30 milyon Euro'dan kurtaracağımı anlattım. Sonra Fikret Orman'ı aradım. 'Eminsen, başka bir transferi sonlandırmak üzereyiz. Durduralım hemen' dedi. Ben de, 'Bugüne kadar hiç yalan söylemedim size. Güveniyorsanız, bu transferi bitireceğim' dedim. Sayın Orman o transferi durdurdu, biz de Mario Gomez'i bitirdik. Ve Beşiktaş'a bu oyuncuyu kazandırdık. Zaten şampiyon da oldular. Bizim için önemli olan oyuncuyu kazandırmak. Bu transfer için yaklaşık 40 gün İtalya'da kaldım" ifadelerini kullandı.


"FENERBAHÇE'Yİ İYİ GÜNLER BEKLİYOR"


Fenerbahçe'nin finansal yönetimi açısından Ali Koç ve Comolli'nin oldukça başarılı bir dönem geçirdiğini belirten Özkan Doğan, sözlerini şu şekilde noktaladı:

"Comolli ile hiç çalışmadım ama tanıyorum. Çok düzgün ve kaliteli bir insan. Geldiği pozisyon çok önemli bir kere. Finansal Fair Play'den etkilenen bir Fenerbahçe, alım ve satımında belirli limitler olması gereken bir Fenerbahçe vardı. Comolli bence, sportif başarı ya da kadro dizaynı olarak olmasa da, kulübün finans yönetimi olarak başarılı gidiyor. Çünkü Fenerbahçe 35 milyon Euro'ya yakın futbolcu satımı yaptı ve 10-12 milyon Euro'ya bu kadroyu kurdu. FIFA'nın artık finans yönetimine çok önem verdiği bir dönemde yaşıyoruz. Bence Comolli başarılı ve kaliteli bir insan. Fenerbahçe'yi iyi günler bekliyor. Ali Koç, yönetimi çok iyi bilen ve üst düzey bir insan. Comolli'nin de çok iyi bir kariyeri var. Biraz sabır gerekiyor ama bence çok iyi günler bekliyor."

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)