comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ünal Karaman'dan Galatasaray sözleri: "Çözüm üretemedik"

17 Nisan 2021, Cumartesi 22:42
Ünal Karaman'dan Galatasaray sözleri:

Göztepe teknik direktörü Ünal Karaman, Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray, Süper Lig'in 35. haftasında Göztepe'yi deplasmanda 3-1 mağlup etti. Göztepe teknik direktörü Ünal Karaman, Galatasaray mağlubiyetinden sonra basın toplantısında konuştu.
 

Ünal Karaman, Göztepe - Galatasaray maç sonu açıklamaları


"Biz bugün özellikle ilk yarı saha içerisinde rakibimizin ortaya koyduğu problemlere istediğimiz çözümleri üretemedik. Bunun için şapkamızı önümüze koyacağız, her ne kadar lig az kalmış olsa da profesyonel hayat hem bizim için hem de oyuncular için devam edecek. Böyle acı tecrübeler yaşayarak gerçekle yüzleşmeye çalışacaklar. Bugünkü müsabaka sanırım ders almak isteyene önemli bir dersti."

"İSTEDİĞİMİZ HAMLEYİ YAPAMADIK"
"Hem savunmamızın arasında duran forvet oyuncularının orta sahaya katılımı hem de kanatların orta sahaya desteği ile beraber biz kendi savunma ve orta saha merkezimizde istediğimiz çoğalmayı ve istediğimiz hamleyi yapamadık. Dolayısıyla özellikle ilk yarı için söyleyeyim, takım kimyası bozuk ve saha içerisinde problemlere çözüm üretememiş bir takım görüntüsünde kaldık. Bu, bizim için bir handikaptı."

"BAZEN CANIMIZI ACITMAMIZ GEREKİYOR"

"Maalesef bir penaltı golü işimizi daha da zora soktu. Hayatın her anında öğrenmeye devam edeceğiz. Tabii ki hem camia hem de bireysel futbolcu olarak bazen canımızı acıtmamız gerekiyor. Tek başına olduğumuz yeri ne benim ne de oyuncularımın yeterli görmemesi gerekiyor, mücadele anlamında. Eğer bu formayı giyiyorsak öncelikle yarışı kendi içimizde yapmalıyız, kendimizi aşmaya gayret göstermeliyiz. Kendi işimizi doğru yaptıktan sonra da saha içerisinde problem ne olursa olsun onu çözme adına ekstra destek vermeliyiz."

Galatasaray Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"