comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ümit Özat'tan flaş açıklama: "Bugün Ali Koç'a destek verenler..."

09 Haziran 2018, Cumartesi 17:50
Ümit Özat'tan flaş açıklama:

Ümit Özat'tan Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında yaşanan seçim sürecinde adının geçtiği konuya dair yeni açıklamalar geldi. 

FutbolArena - Teknik Direktör Ümit Özat, Fenerbahçe Kongresi'nde Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasında konusu geçen yıllar önceki maçta yaşananlara dair yeni bir açıklamada daha bulundu. Teknik Direktörlük yaptığı dönemler haricinde hiçbir zaman Fenerbahçe'nin karşısında olmayacağını belirten Özat, buna karşın Kadıköy'de yıllardır Fenerbahçe'ye hizmet etmiş bir olarak tek bir fotoğrafının olmamasının kendisi acısından can acıtıcı bir durum olduğunu söyledi. 

"FENERBAHÇE'NİN KARŞISINDA OLMAYACAĞIM"
Kamuoyuna duyurulur. Geçen haftaki Fenerbahçe kongresinde adımın gündeme gelmesiyle ilgili düşüncelerimi açıklamak gereği duydum. Ben Ümit Özat olarak teknik adamlık yaptığım ve yapacağım dönemler hariç hiçbir zaman ne Fenerbahçe'nin, ne de Fenerbahçe'yi yönetenlerin karşısında hiç olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. Sadece inandıklarımı ve gerçekleri söyledim. Bu konu ne sayın Aziz Yıldırım'ın anlattığı kadar bir seçim malzemesi, ne de Ali Koç'un anlattığı kadar basit bir olay değildir.

"TEK BİR FOTOĞRAFIN OLMAMASI CAN ACITICI BİR DURUM"

Taraftar, futbolcuya kızabilir, küfredebilir ama bir yönetici futbolcusuna küfür edemez. Kaldı ki, o gün bir takımın kaptanının yapması gerekeni yaptığım için kendimle gurur duyuyorum. Ancak yine acı olan, o gün küfredilen insanın efsaneler içinde sayılması, 6 ay oynayanların efsaneler içinde sayılması, yine en zor zamanlarında yanında olduğum Aziz Yıldırım döneminde o koridorlarda 3 kupa kaldırmış 100. yıl kaptanının tek başıma bir fotoğrafı olmaması can acıtıcı bir durumdur. 

"YERİ GELDİ Mİ BUGÜN ALİ KOÇ'A DESTEN VERENLER YARIN KÖTÜLÜK YAPABİLİR, BUNUN GARANTİSİ YOK"

Kimse birbirinin ne kadar Fenerbahçeli oluşunu kıyaslamsın. Allah yeri geldi mi gökte süzülenleri, yerde sürünenlere lokma ettiği gibi gün gelir yerde sürüneni de, göklere çıkarmasını bilir. Kim derdi ki, Aziz Başkan bu kulüpten böyle ayrılacak. Onun için bu devran herkese ters dönebilir. 20 yıl önce Aziz Yıldırım'a bu desteği verenler şimdi Ali Koç'a destek verdiler. Günü geldiği zaman bugün Ali Koç'a destek olanların, yarın ona da aynı kötülüğü yapmayacaklarının garantisi yoktur. Onun için kimse makam, mevki kullanarak ve onlara yalakalık olsun diye sosyal medyada efelik yapmasın. Çünkü gerçek güç, gerçek makam sahibi Allah'tır. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (22 Eylül 2020)