comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ümit Özat: "Sorsunlar FETÖ'cüleri bir bir açıklayayım"

06 Mayıs 2020, Çarşamba 01:11
Ümit Özat:

Ümit Özat, Süper Lig tartışmaları ve Fenerbahçe'nin FETÖ ile mücadelesi hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Teknik Direktör Ümit Özat, FutbolArenaTV'de “Aydın Cingöz'le Gündem” programında biri birinden çarpıcı açıklamalar yaptı.

"Futbolda FETÖ'ye karşı ilk mücadeleyi veren futbolcu benim, başkan da Aziz Yıldırım” diyen Özat,  “Ali Koç'un başına aynı şey gelirse yine koşa koşa giderim ama bugün onun yanında olanlar başkanlığı bırakınca nerede olacaklar çok merak ediyorum” dedi. “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ ile mücadelede yalnız olduğunun” da altını çizen Özat,  futboldaki FETÖ yapılanmasını deşifre edebileceği çağrısında bulundu.
İşte Ümit Özat'ın bir birinden çarpıcı sözleri: 

“Fenerbahçe teknik direktörlüğü hakkında açıklama yapmak istemiyorum. Benim mevcut yönetimle bu tarz bir ilişkim yok. Geçmiş yönetimde Aziz Yıldırım ile de bu kadar yakın değildim. İnsanlar koltuktayken dalkavukluk yapan biri değilim. Aziz Yıldırım başkanlıktan ayrıldıktan sonra yanında olan biriyim. Başkanken bu kadar samimiyetimiz ve yakın ilişkimiz yoktu. Biz Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz sürecinde yakınlaştık. Zaman zaman kırgınlık olmuştu ama o benim her dönem abim gibidir, babam gibidir. Ben ona minnet borçluyum. Öyle bir kulübe gelmek, kaptanlığı koluma takması... Aziz Yıldırım'ın benim ailemde çok büyük vardır. Bazı dalkavuklar yalakalık olarak değerlendiriyor. Hiç sorun değil. Ben ömrümün sonuna kadar ona olan bağlılığımı, dostluğumu her zaman sürdüreceğim. Onda da her zaman bunu görmüşümdür. Dedikleri gibi olsaydı ben çoktan onun döneminde görev alırdım. Bugün baktığınız zaman onun döneminde birçok Fenerbahçeli görev aldı, ben almadım. İnsanların lafı konuşurken doğru anlamaları lazım.”

"AZİZ YILDIRIM, TFF BAŞKANLIĞINI KABUL ETMEDİ"

“Aziz Yıldırım ayrıldığından beri ne Fenerbahçe, ne de Fenerbahçe yönetimi hakkında tek kelime konuşmadı. Bir duruş sergiliyor. Aziz Yıldırım belki de bir daha hiç Fenerbahçe'ye gelmeyecek. Sanki Aziz Yıldırım başkan adayı, ben de onun peşinden ayrılmıyorum gibi bir algı yaratılıyor. Ben öyle olsaydım futbolu bıraktığımda, antrenör olduğumda peşinden ayrılmazdım. Aziz Yıldırım ile 3 Temmuz'dan sonra tekrar belli bir kavgayı, savaşı beraber verdik. Şimdi bakıyorsun Ümit, Aziz Yıldırımcı. Evet ölene dek Aziz Yıldırımcıyım. Aziz Yıldırım'ın yarın Fenerbahçe başkanı olmak gibi bir niyeti yok, TFF başkanı olma niyeti yok. 50 kere TFF başkanlığı teklif edildi, ‘ben Fenerbahçeliyim yapamam' dedi. Böyle bir ihtimal olur da, Ümit kendine yer arıyor derseniz, haklı derim.”

ŞİMDİ KOÇ'UN YANINDA OLANLAR BAŞKANLIĞI BIRAKINCA NEREDE OLACAKLAR? 

Sanki Ali Koç'a karşı kampanya yürütüyorum, hayır aynı sıkıntıyı Ali Koç yaşasın, Ali Koç hapse düşsün, yanına ilk ben otururum. Ya da X bir başkan, Aziz Yıldırım'ın yaşadığını yaşasın, yine onun yanında ben olurum. Fenerbahçe'den Ali Koç da gelir geçer, Ümit Özat da gelir geçer. Kimler geldi geçti. Evet, Fenerbahçeli birçok futbolcu kulüpte görev aldı, hem de fazlasıyla görev aldı. Nasip diye bir şey var. Alnımızda ne yazıyorsa o olsun. Benim öyle hayallerim var ama öyle bir beklentim yok. İstediğin kadar iste, alın yazısı diye bir şey var. Her şeyin bir zamanı var. Asıl şimdi Ali Koç'un yanında olanların başkanlığı bıraktan sonra nerelerinde olacaklarını çok merak ediyorum.”

"FETÖ İLE MÜCADELE EDEN İLK FUTBOLCUYUM" 

“Paralel yapıyla mücadele eden ilk futbolcu benim, başkan olarak da Aziz Yıldırım'dır. Herkes geçmişte muhterem derken, biz hala o dönem F Tipi diyorduk. Lafını esirgeyecek biri değilim, Allah'ın bildiğini kuldan saklayacak halim yok benim. Herkes 5 senedir FETÖ düşmanı oldu. Biz Aziz Yıldırım ile beraber 2000 yılından beri, artık tarikat mıdır, cemaat midir, buna karşıyız. Hiçbir zaman inanmadık ki. Paralel yapıyla mücadeleyi ilk veren, bunu Lyon maçından önce Aziz Yıldırım'a da anlatan benim. Takımdaki yapılanmayla alakalı, böyle bir tehlikenin olduğuyla alakalı... Başkan olarak da bu mücadeleyi ilk veren Aziz Yıldırım'dır. İsimleri o dönem Aziz Yıldırım'a vermiştim. Fransa'da Lyon maçı sabahı kahvaltıda, böyle bir tehlike olduğunu, bu tehlike ile başa çıkılması gerektiğini söylemiştim. O da bunları bildiğini söyledi. Bazı kulüplerde bu işler daha yoğundu. En girmemesi gereken kulübe giriyordu. Hangi futbolcuların kulübü o düzene sokmaya çalıştıklarını, hepsini biliyorum Biz Aziz Yıldırım ile bunun mücadelesini verdik.
 Nitekim döndü dolaştı, "Siz şampiyonluk gidiyor diyorsunuz, memleket elden gidiyor" dedi. 

FETULLAH'IN KOLYESİNİ ÖPENLERİ, ATLETİNİ BAŞINA SARANLARI BİLİYORUM

“Şimdi baktığımız zaman herkes FETÖ düşmanı. İnanmıyorum herkesin FETÖ düşmanı olduğuna. Kendilerini gizliyorlar. Futbolcular, başkanlar, teknik direktörler de var. Bıraksınlar bu işleri. Bana sorsunlar, ben onun kolyesini öpenleri de biliyorum, atletini başına saranları da biliyorum. Bana sorsunlar da ben anlatayım. Gerekli makamlar bana sorsunlar, ben söyleyeyim… Şimdi hepsi Tayyip Erdoğancı oldu. Hala FETÖ'cü başkanlar var, FETÖ'cü futbolcular var, FETÖ'cü teknik adamlar var. Kimse kendini saklamasın. Herkes de bunların kim olduğunu biliyor. Biz böyle bir mücadelenin, kavganın içinde Fenerbahçe'yi savunduk. Nefsimize mağlup olmadık. Biz o kavgayı Fenerbahçe için, ülkemiz için verdik ama bunu 5 yıldır değil, Fenerbahçe'ye gittiğim günden beri veriyorum.  Neler çektiğimi ben bilirim, kimlerin yaptığını da biliyorum, aptal değilim.  3 Temmuz'da belki de Aziz Yıldırım'ın görev verdiği insanlar dahil olmak üzere, orada yokken ben oradaydım. Ben Aziz Yıldırımcıymışım. Evet, ölene kadar da Aziz Yıldırımcıyım.”

CUMHURBAŞKANIMIZ FETÖ İLE MÜCADELEYİ TEK BAŞINA YAPIYOR

“Cumhurbaşkanımız bu mücadeleyi tek başına veriyor. Bu mücadele bir Kurtuluş Savaşı'dır. Bunu unutmayın. Allah uzun ömür versin, o bu işi tam olarak bitiremezse ülkenin bu illetten kurtulma şansı yok. Bunu sınavlarda da gördük, her şeyde gördük. Ben hakikati söylemekten geri durmayacağım.Bugüne kadar bu dilimle geldim, bundan sonra da böyle gideceğim.”

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"