comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ümit Özat: "Sarışın ve küpeli olsam Fenerbahçe'nin Maldini'si olurdum"

03 Mayıs 2020, Pazar 12:00
Ümit Özat:

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu ve teknik direktör Ümit Özat sosyal medya yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'de forma giydiği dönemde takımın değişmez isimlerinden olan Ümit Özat, sarı lacivertli kulüpteki günleri ve teknik direktörlük kariyeri hakkında Fotomaç Gazetesi'nin sosyal medya yayınına konuştu.
 

Ümit Özat'tan Fenerbahçe açıklamaları


"Bosna Hersek'den dönüş yaptık temelli, liglerin başlamasını bekliyoruz. Eski oyuncularım ile sürekli iletişim halindeyim. Yurt dışında çalışmak ile yurt içinde çalışmak siyah ile gri kadar farklı ama herkesin balkanları görmesi, takip etmesi gerekir."

"GALATASARAY KULÜP YAPISI ÖRNEK OLMALI"
"Galatasaray'ın kulüp yapısı herkese örnek olmalı, hocasının arkasında sürekli oluyorlar. Fatih Hoca'dan sonra Lucescu geldiğinde şampiyon olamadı ama hocanın arkasında durdu ve başarılı oldu. Galatasaray'ı yenelim de ligde şampiyon olmasak da olur' düşüncelerini bırakmamız lazım. Sen 96'da Galatasaray'ı 4-0 yendin ama Galatasaray gitti şampiyon oldu, keşke yenemeseydin de sen şampiyon olsaydın."

"FENERBAHÇE'NİN MALDİNİ'Sİ OLURDUM"

Fenerbahçe'de oynarken 3 asist yaptığım maçta bile maçtan sonra çıkıp 'Fenerbahçe'de sol bek sıkıntısı' var dediler. Zaten çirkin bir adamım ama sarışın olsaydım, küpe taksaydım Fenerbahçe'nin Maldini'si olurdum. Ben Fenerbahçe'de bir yerlere Ümit olarak, kaptan olarak gelmemeliyim. Ben orayı hakkederek gelmeliyim. Fenerbahçe'den ayrılırken, 'Bir gün Fenerbahçe'de teknik direktör olarak görev yapacağım' diye söz verdim ama bakalım."

"FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLAMAZSA..."

Fenerbahçe'nin forması zaten 2 puan, 1 puan da oyuncu alamıyorsa zaten bıraksın gitsin. Fenerbahçe 2 puan ortalaması ile oynayamıyorsa takımda bir problem var. Fenerbahçe önümüzdeki sezon şampiyon olamazsa Ali Koç aldığı oyun yarısını bile alamaz. Fenerbahçe'nin bir sportif aklı olması gerekiyor, o kadar stoper aldın ama hala Jailson oynuyor. 32 yaşında gönderdiğin Emre'yi 36 yaşında futbolcu olarak geri alıyorsun. Sportif akıl olarak yararlanabilirsiniz ve Emre şu yaşında Fenerbahçe'nin en iyisi ise sorgulamak gerek."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!