comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ümit Özat: "Aziz Yıldırım ve Ali Koç'tan beklentim yoktur" (FB kongre)

02 Haziran 2018, Cumartesi 21:22
Ümit Özat:

Ümit Özat, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Ali Koç arasında yeni bir açıklama yaptı. 

FutbolArena - Ümit Özat, Fenerbahçe Kongresi'nde yaşananların ardından yeni bir açıklama daha yaptı. Eski Fenerbahçeli futbolcu instagram hesabından yaptığı paylaşımda, bir önceli mesajında Ali Koç'u eleştirildiği yönünde yanlış bir algının oluştuğunu söyledi. 

"YANLIŞ ANLAŞILMIŞTIR"
Kamuoyuna duyurulur. Önceki gönderide yaptığım açıklamada görüyorum ki, bazı şeyler yanlış anlaşılmış. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, ben bütün Fenerbahçe camiasının kaptanlığını yaptım. Kongrede adımın geçmesinden dolayı bu yazıyı yazmayı gerekli buldum. Mutlaka başkan adayları her seçimde olduğu gibi bir takım yaşanmışlıkları anlatacaktır. Benimle ilgili olan konu geçmişte yaşanmıştır. Ben de o gün bir Fenerbahçe kaptanının davranması gerektiği davranmışımdır. Yaptığım hareketle benimle gurur duyması gerekenler beni eleştirmişlerdir. "

"BENİM İÇİN ÜZÜCÜ OLAN..."

Bu söylemlerden Aziz Yıldırım tarafını tuttuğumu düşünenlere de şunu söylemek istiyorum. Ben başkanın en zor zamanlarında bile yanında oldum. Hatta Mehmet Ali Aydınlar ile olan kongreden yakınları bile o kongrede yokken ben oradaydım. Bu davranış benim inançlarımla olan bir karardı. Çünkü beni Fenerbahçe'ye o allmıştı. Ancak öyle görüyorum ki, hem sayın Ali Koç'tan, hem de sayın Aziz Yıldırım'dan bu kulübü para için bırakıp gidenleri, bu kulüpte uzun süre kalan ama 6 ay bile oynamamış olanları, hatta bu kulüpte şampiyonluk yaşadıktan sonra para için başka kulübe gidenlerle, futbolculuğunda Kadıköy'e rakip çıkmamak için 2. lig bile olsa Almanya'ya giden kaptan Ümit'i bu takımın efsanelerini sayarken aralarında anmamalarını stadın koridorlarında dolaşırken 3 kupa kaldırmış Ümit'in tek başına bir resminin olmaması bile benim adıma o kadar üzücü bir durumdur ki, anlatamam. 

"ALİ KOÇ VE AZİZ YILDIRIM'DAN BEKLENTİM YOKTUR"

Öyle ki, ne sayın Aziz Yıldırım ve ekibinden bugüne kadar bir beklentim olmadığı gibi bugünden sonra da bir beklentim yok. Ne de Ali Koç ve ekibinden bir beklentim yoktur. Fenerbahçe için en iyisi hangisi ise o olsun. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)