comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Uğur Meleke'den Fenerbahçe'ye eleştiri: 'Türk futbolu adına üzücü'

04 Şubat 2019, Pazartesi 18:14
Uğur Meleke'den Fenerbahçe'ye eleştiri: 'Türk futbolu adına üzücü'

Uğur Meleke, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde Zenit ile oynayacağı maçlar öncesinde kadroya Soldado ve Mehmet Ekici'nin dahil edilmemesini eleştirdi. 

FutbolArena - Uğur Meleke, CNN Türk'teki programda Fenerbahçe'nin gündemini değerlendirdi. 

"ZENİT MAÇLARI ÖNEMLİ"
Fenerbahçe'nin şu anda ilk 4 ve ilk 5 için şansı var. Şubat ayı kritik ay. Yeniden yapılanma döneminde seri yakaladılar. Burada Zenit maçları önemli. Zenit maçlarında kötü sonuç alınırsa ritmi bozabilir. Elemeyebilirsin ama iyi sonuçlar alarak elenirsen sorun olmaz. Güçler yakın birbirine. Ancak yıpratıcı bir şekilde Zenit maçları geçilirse Fenerbahçe açısından iyi olmaz. 

"FENERBAHÇE AVRUPA LİGİ'Nİ PEK ÖNEMSEMİYOR GİBİ"

Mehmet Ekici ve Soldado'nun Avrupa Ligi listesine yazılmaması önemli bir hata. Fenerbahçe'nin sezon başından beri stoper ikilisi Skrtel ile Neustadter idi. Sadık'ı yazmak lüks yazılıyor. Ön tarafta bu kadar opsiyon varken stoper Sadık'ı listeye yazmak lüks oldu. İçimden bir his Fenerbahçe sanki Avrupa Ligi kadrosunu belirlerken çok fazla kafa yormadılar. Bizim için lig daha önemli diyerek Zenit eşleşmesi feda edilebilir bir opsiyon dediler sanki. Bu da Türk futbolu açısından üzücü. 

Programın moderatörü Cem Yılmaz da benzer bir değerlendirmede bulunarak, "Fenerbahçe küme mü düşecek? Hayır. Şampiyon mu olacak? Hayır. Neden Avrupa Ligi maçlarına Slimani ve Frey'e mecbur kalıyorsun? Mehmet Ekici ile Soldado neden kadroya girmiyor? Yoksa Fenerbahçe hala ligi mi düşünüyor? Senin elinde şu anda en değerli kulvarlardan biri Avrupa Ligi var." ifadelerini kullandı. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)