comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Uğur Boral FETÖ soruşturmasında kimlerin isimlerini verdi? Emrullah Erdinç açıkladı

27 Aralık 2017, Çarşamba 13:56
Uğur Boral FETÖ soruşturmasında kimlerin isimlerini verdi? Emrullah Erdinç açıkladı

Eski milli futbolcu Uğur Boral'ın, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındığı ve itirafçı olduğu ortaya çıktı. Uğur Boral'ın ifadesiyle ilgili ATV Haber'den Emrullah Erdinç, konuyla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.

FutbolArena Özel - Emniyetin FETÖ'nün futboldaki yapılanmasına yönelik yaptığı soruşturmada önceki gün gözaltına alınan bir başka isim Uğur Boral olmuştu. ATV'den Emrullah Erdinç, Uğur Boral ile ilgili yapılan soruşturmanın detaylarını FutbolArena'ya paylaştı.

Emrullah Erdinç'in en çarpıcı ifadesi Uğur Boral'ın 2 Fenerbahçeli ve 1 eski Fenerbahçeli futbolcunun ismini verdiğini söylemesi oldu. Uğur Boral, FETÖ'nün ev sohbetlerini hangi futbolcuların yaptığını polise itiraf etti.
 

Emrullah Erdinç'in Uğur Boral'ın ifadesine ilişkin açıklamaları


2013 SONRASINDA TESPİT EDİLDİ
2013 sonrasında Uğur Boral'ın Bank Asya'ya para yatırdığı tespit edildi. Yapılan soruşturma kapsamında Uğur Boral 1 milyon TL para yatırmasıyla birlikte soruşturma kapsamında gözaltına alındı. İfadesinde samimi itiraflarda bulundu.

UĞUR BORAL 3 İSİM VERDİ

Özellikle FETÖ'nin spor camiası içerisinde nasıl yapılandığını ve ev sohbetlerinin nasıl olduğunu anlattı. Uğur Boral bu sohbetlere hangi futbolcuların katıldığını tek tek anlattı. Soruşturma kapsamında savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı. Verdiği isimler üzerine çalışmalar devam ediyor.

2'Sİ FENERBAHÇE 1'İ ESKİ FENERBAHÇELİ FUTBOLCU

Uğur Boral'ın verdiği ifadede hangi futbolcuların olduğu yönünde isimler var ama bunu dillendirmemiz soruşturmanın selameti açısından doğru olmaz. Sadece şunu diyebiliriz; Uğur Boral polise verdiği ifadede de Fenerbahçe'nin şu an mevcut kadrosunda olan 2 futbolcunun ismini verdi. Daha önce Fenerbahçe'de oynamış bir oyuncunun da ismi geçti. Fenerbahçe'de şu an oynayan 2 ismin sadece 1 kere ev toplantısına geldiğini ve bir daha çağrılmalarına rağmen davete gitmedikleri belirtildi. Dolayısıyla adı geçen bu futbolcularla ilgili savcılık ciddi bir soruşturma açmayacaktır.

"2018'DE İSİMLER ARTACAK"

Futbolda FETÖ soruşturmalarında Bekir İrtegün ve Ömer Çatkıç'ın birçok oyuncuyu emniyete itiraf etti. Bu isimlerle birlikte yine soruşturma kapsamında emniyetin takibi devam ediyor. 2018 yılında çokça futbolcuların gözaltına alındığını duyacağız.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.