comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

UEFA'dan Fenerbahçe'ye müjdeli haber

10 Mart 2018, Cumartesi 13:13

Fenerbahçe, UEFA ile yaptığı FFP görüşmesinden olumlu sonuç almayı bekliyor.

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA ile geçtiğimiz günlerde Nyon'da bir görüşme gerçekleştirdi. Sarı lacivertliler daha önce yapılan görüşmelerde zararı 10 milyon Euro'nun altına çekme konusunda taahhüt vermişti. Fakat bu rakamı yakalayamayan sarı lacivertliler Nyon'a giderek UEFA yetkilileri ile bir aryaa geldi. 
 

Fenerbahçe, UEFA'dan ceza alacak mı?


Finansal Fair Play çerçevesinde UEFA'a 10 milyon Euro'luk zarar sözü veren Fenerbahçe bu rakamı tutturamadı. Sarı lacivertliler, yükselen futbolcu maliyetleri ve kur farkındaki artış nedeniyle hedeflenen zararının üzerine çıktı. Bu durumu anlatma adına UEFA ile görüşme gerçekleştiren sarı lacivertli idareciler olumlu bir izlenimle geri döndü. TFF'nin de geçtiğimiz günlerde Türk takımlarının kur farkı nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını iletmesi UEFA'nın bu konuda tavrının yumuşamasına neden oldu. 

UEFA, Türk takımları için kur farkından oluşan zararları dikkate alacağını belirttiği ve bu nedenle hedeflenen rakamın üstünde oluşan zararları bir seviyeye kadar anlayışla karşılayacağı ifade edildi. Bu nedenle Fenerbahçe'nin UEFA ile bir sorun yaşayacağı düşünülmüyor.
Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.