comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

UEFA ve TFF'nin FFP kriterlerinde esneklik olacak mı?

27 Mart 2020, Cuma 14:11
UEFA ve TFF'nin FFP kriterlerinde esneklik olacak mı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle kulüplerin maddi zarara uğraması sonrası UEFA ve TFF'nin finansal fair play kriterlerinde esneklik olup olmayacağı merak ediliyor.

FutbolArena - Türkiye ve Avrupa'yı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrası liglere ara verilmesi kulüpleri de maddi olarak olumsuz etkiledi. Özellikle ekonomik anlamda sıkıntıda olan Türk kulüpleri için UEFA ve TFF'nin uyguladığı finansal fair play kriterlerinde esneklik yapılması gündeme geldi.

FFP KRİTERLERİNDE ESNEKLİK OLACAK MI?
UEFA'nın tüm kulüpler için uyguladığı FFP kriterleri bu sezon itibariyle TFF tarafından Süper Lig takımları için de uygulanmaya başladı. Ekonomik olarak zor durumda olan Türk kulüplerinin birçoğu bu nedenle transfer yapamazken, koronavirüs salgını nedeniyle liglerin ertelenmesiyle birlikte ekonomik zarar daha da büyüdü. Bu durumda kulüplerin TFF ve UEFA'dan FFP konusunda esneklik beklediği öğrenildi.

UEFA, geçtiğimiz günlerde kulüplerin maddi zarara uğramaları nedeniyle bu konuda esneklik sağlayacağını duyurmuş ve kulüplerin göndermeleri gereken raporların süresini uzatmıştı. Türk kulüpleri özellikle TFF'den de Harcama Limiti konusunda kolaylık sağlanmasını bekliyor.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)