comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Üç büyüklerin golcüleri sınıfı geçemedi! Goller diğer mevkilerden

18 Kasım 2018, Pazar 18:41
Üç büyüklerin golcüleri sınıfı geçemedi! Goller diğer mevkilerden

Spor Toto Süper Lig'de 12 hafta geride kalırken 3 büyükler bu haftaya kadar golcülerinden çok az katkı aldı. Bu durum toplam atılan gol oranına da fazlasıyla yansıdı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 12. haftası geride kalırken Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş alışılmışın dışında bu sezon golcülerinden en az katkı aldığı sezonlarından birini yaşıyor.
 

Üç büyüklerin golcülerinin bu sezon attığı gol sayıları


Galatasaray ve Beşiktaş'ta net olarak bir santrfor sorunu yaşanırken Fenerbahçe'nin 2 üst düzey golcüsü olmasına karşın sıkıntılı bir süreç yaşıyor. Galatasaray, Bafetimbi Gomis'in yokluğunu ararken Beşiktaş ise Negredo'nun gidişi sonrası gol yollarında alternatif isimlere yönelse de istediği istikrara ulaşamadı.

BEŞİKTAŞ ALTERNATİFLERE BAŞVURDU
Spor Toto Süper Lig'in üç büyüklerinden Beşiktaş, geride kalan haftalarda 20 kez fileleri havalandırırken 8 golü golcülerinden buldu. Vagner Love 2, Mustafa Pektemek 2 ve Güven Yalçın birer gol atarken takımdan ayrılan Negredo da 2 gol kaydetti. Beşiktaş'ta golcülerin attığı gollrin toplam gole oranı %40 oldu. Bu sayı Beşiktaş'ı 3 büyükler arasında santrforlarından en çok katkı alan takım yaptı.

FENERBAHÇE'DE SADECE 3 GOL

Fenerbahçe'de ise durum biraz daha karışık.Sarı-Lacivertliler lige oldukça kötü başlarken rakip filelere de sadece 11 gol bıraktı. Bu gollerin 3'ü santrforlardan geldi. Bu süreçte Slimani'den 1 gollük katkı gelirken Michael Frey ise 2 gol attı. Takımın diğer deneyimli golcüsü Soldado henüz ligde gol atamadı. Fenerbahçe'nin oranı ise %27,2'de kaldı.

EREN DERDİYOK YETMEDİ

Galatasaray'da durum oldukça kötü. Ligin en golcü takımlarından biri olan Cimbom, rakip filelere 22 gol atarken sadece 5 gollük katkıyı santrforlarından aldı. Eren Derdiyok'un 4 golü Galatasaraylıları memnun etmezken Sinan Gümüş de 1 gol kaydetti. Galatasaray'daki golcülerin attığı gol oranının toplam gole olan yansıması %22,7 olarak kayda geçti.

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena akşam haberleri turu (21 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.