comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

'Türkiye'nin en iyi sol bekleri Fenerbahçe'de'

07 Mart 2018, Çarşamba 21:15

Akşam gazetesi spor yazarı ve FB TV yorumcusu Alaattin Metin çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçeli kimliği ile tanınan ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın en yakın olduğu gazetecilerin başında gelen Alaattin Metin, FB TV'de yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Alaattin Metin, Şener ÖzbayraklıHasan Ali Kaldırım ve İsmail Köybaşı'nın Türkiye'nin en iyi sol bekleri olduğunu söyledi.

HASAN ALİ VE ŞENER ÖZBAYRAKLI'YA ÖVGÜLER
Fenerbahçe'nin yerli oyuncularını öven Alaattin Metin, "Şener Özbayraklı mesela... Bir kere yüreği ile oynayan bir oyuncu. Fenerbahçe'nin bu tip oyunculara ihtiyacı var. Bunlar Türk oyuncular. Bizim oyuncularımız. Bunlar yüreğiyle oynar. Bunlara sahip çıkmamız lazım, destek olunması lazım." dedi. 

Hasan Ali Kaldırım hakkında da konuşan Metin, "Herkes aynı şeyi söylüyordu. 'Sol bek yok, sol bek yok, sol bek yok' Şimdi herkes Hasan Ali'yi konuşuyor. 'Nasıl top oynuyor Hasan Ali' diyorlar. Bazıları da 'Neden transfer yapılmıyor' diyordu ya... Kimi alacaksın ağabey? Türkiye'nin en iyileri sende. Milli Takımın sol bekleri sende! Oynuyorlar da... Ne zararı var bunların? Sorun bunlar değil. Yıpratma taktiğinden artık bazı insanların vazgeçmesi lazım. Devre arasında kim sana gidip iyi oyuncusunu verecek?" ifadelerini kullandı.


Alaattin Metin: "Fenerbahçe içeriden karıştırılıyor"


Daha ligde alınacak 30 puan olduğuna değinen Alaattin Metin, "Diğer şampiyonluğa oynayan takımların da kendi aralarında zorlu bir maç serisi var. Bu kadar çok maçın olduğu bir yerde takımı yıpratmanın, karamsar bir havaya sokmanın kime ne yararı var?" şeklinde konuştu. 

Alaattin Metin ayrıca, "Geçen gün de söyledim. Bir daha söyleyeyim. Fenerbahçe'nin üzerinde, Fenerbahçe'nin içinde bir sürü oyunlar oynanıyor. Bunu artık insanların görmesi lazım. Kulübünü sevenin, 'ben Fenerbahçeliyim' diyenin bu tezgahları görmesi lazım. Maalesef bunları görmek istemiyorlar. Bunlar iyi değil! Kulübe, camiaya zarar verir bunlar." yorumunu yaptı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.