comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Türkiye'de Hollandalılar yaramıyor!

14 Mayıs 2017, Pazar 09:29
Türkiye'de Hollandalılar yaramıyor!

Türkiye'de son 10 yılda gelen Hollandalılar elleri boş bir şekilde geri döndü.

FutbolArena Detay - Türkiye'de son 10 yılda kariyeri başarılarla dolu 3 Hollandalı teknik adam ve Riekerink çalıştı fakat bu 4 isimde kendilerinden bekleneni veremediler.

Frank Reijkaard, Guss Hiddink, Dick Advocaat ve Jan Olde Riekerink. Bu dört ismin 3 tane ortak özelliği var.
1- Hollandalılar

2- Son 10 yılda Türkiye'de çalışan isimler arasında yer aldılar.

3- Bekleneni veremediler.

Sezon sonunda Fenerbahçe'de Advocaat'ın ayrılığıyla birlikte bu dört isme bir özellik daha eklenecek. Bekleneni veremeden ayrıldılar.

Frank Rijkaard, başarılarla dolu Barcelona kariyeri sonrası Galatasaray'a geldi. Yaklaşık 1,5 sezon çalıştı ve başarılı olamadan ayrıldı.

Avrupa futbolunda söz sahibi teknik adamlardan olan Guss Hiddink, Şubat 2010'da Fatih Terim'in yerine Rusya Milli Takımı'nı bırakıp Türkiye Milli Takımı'nın başına geçti. Hollandalı teknik adam, Tükiye'yi Dünya Kupası'na götüremedi ve görevinden ayrıldı.

Rijkaard ve Hiddink'ten sonra son 10 yıl içinde Türkiye'ye gelen üçüncü Hollandalı Jan Olde Riekerink geldi. Denizli'nin yerine geçen Jan Olde Riekerink, sezon ortasında Galatasaray'dan yollandı.

Sezon başında Pereira'nın yerine Fenerbahçe'nin başına geçen Dick Advocaat da bekleneni veremedi. Fenerbahçe'nin şampiyonluk şansı kalmadığı gibi ikincilik şansı da ortadan kalktı. Sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılıp Hollanda Milli Takımı'nın başına geçecek olan Advocaat, başarısızlıkla ilgili olarak “eğer Türkiye Kupası'nı kazanamazsam başarısız sayılırım” dedi ama Advocaat'ın da Türkiye notu beklentilerin altında kaldı. 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!