comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Türkiye Kupası'nın formatı değişecek mi? Final Katar'a

05 Mart 2020, Perşembe 16:27
Türkiye Kupası'nın formatı değişecek mi? Final Katar'a

Kulüpler Birliği ile TFF arasında gerçekleştirilen ortak toplantıda Türkiye Kupası ile ilgili konular masaya yatırıldı.

FutbolArena - Kulüpler Birliği ile TFF arasında gerçekleştirilen ortak toplantıda Türkiye Kupası'nın statüsü ve yayıncı kuruluş ile ilgili konular masaya yatırıldı. Yapılan toplantıda özellikle Türkiye Kupası'nın statüsü ve formatıyla ilgili değişiklikler üzerine görüşmeler yapılması kararlaştırıldı.


Türkiye Kupası finali Katar'da mı oynanacak?


Toplantıda Türkiye Kupası'nın yeni sezonda statüsünün ve formatının değiştirilmesi konusunda görüşmeler yapılması kararlaştırıldı. Öte yandan Türkiye Kupası finalinin Katar'da oynanması konusunda Katar Devleti'ne teklif götürüldüğü belirtildi.

Finalle ilgili anlaşmanın yapılması halinde finale kalan takımlara 750 ila 1 milyon dolar arasında para ödülü verilmesi planlanıyor. TFF'nin de bu organizasyondan 700 bin dolar gelir elde edeceği öngörülüyor. Eğer anlaşma gerçekleşirse final maçı da ocak ayında Katar'da oynanacak.
YAYINCI KURULUŞ İLE GÖRÜŞME

Öte yandan yapılan toplantıda yayıncı kuruluş beIN Sports ile gelecek sezon adına görüşmelerin nisan ayında başlatılmasına karar verildi. Kulüpler Birliği temsilcilerinin de katılacağı görüşmelerde fiyat konusunda bu sezonun altına düşülmemesi hedefleniyor. beIN Sports ile görüşmelerde sorun yaşanması halinde alternatif yayın imkanları da araştırılacak.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"