comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Türkiye Kupası'nda Beşiktaş, Fenerbahçe'ye üstün

17 Nisan 2018, Salı 14:38

Fenerbahçe, Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında sahasında Beşiktaş'ı ağırlayacak. Bu maç öncesi iki takım Türkiye Kupası'ndaki rekabetlerini inceledik.

FutbolArena Detay - Fenerbahçe ve Beşiktaş, asırlık derbide bu kez Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında karşı karşıya gelecek. 


Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe - Beşiktaş maçları


Türkiye Kupası'nda 14. kez eşleşen iki takım arasında bugüne kadar kupada 21 maç oynandı. Kupadaki maçlardan 11'ini Beşiktaş, biri hükmen olmak üzere 4'ünü Fenerbahçe kazandı, 6 maç da berabere bitti. Bu maçlarda Beşiktaş'ın 32 golüne Fenerbahçe 23 golle karşılık verebildi.

Toplamda 347. kez karşılaşacak olan ezeli rekabette genelde Fenerbahçe 131, Beşiktaş 124 kez galip gelirken 91 karşılaşmada ise berabere bitti. Rekabette Fenerbahçe'nin 475 golüne, Beşiktaş 436 golle karşılık verdi.
VODAFONE PARK'IN BÜYÜSÜ BOZULDU

Fenerbahçe genelde, Beşiktaş ise Türkiye Kupası'nda rakibine üstünlük kursa da sarı lacivertli takım, Beşiktaş'a yeni stadı Vodafone Park'ta ilk mağlubiyeti Türkiye Kupası'nda tattırmıştı.

Robin van Persie'nin tek golüyle rakibini elemeyi başaran Fenerbahçe, Türkiye Kupası maçlarında Beşiktaş karşısında 34 yıllık tur hasretini geçen sezon sonlandırdı.

Son dakika Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.