comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Türk Kulüplerine müjde! Atletico Madrid Avrupa Ligi'ni alınca...

17 Mayıs 2018, Perşembe 15:19
Türk Kulüplerine müjde! Atletico Madrid Avrupa Ligi'ni alınca...

Atletico Madrid'in Avrupa Ligi'ni kazanması Türk takımlarına yaradı. Süper Lig'i 2. bitiren ekip bir ön eleme daha az oynayacak.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'ni Atletico Madrid'in kazanması Türk takımlarına yaradı. Atletico Madrid'in kazanması ile birlikte, Türkiye'de Süper Lig'i 2. bitirecek olan takım Şampiyonlar Ligi'nde 3 yerine 2 ön eleme oynayacak!

ELENİRSE AVRUPA LİGİ GRUPLARI GARANTİ
UEFA'nın yeni statüsüne göre İngiltere, İtalya, Almanya ve İspanya'nın ilk 4 kulübü Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılırken, Fransa'nın da ilk 3 kulübü doğrudan Şampiyonlar Ligi'ne katılacağı için, Türkiye 2.'si ön elemelerde bu güçlü takımlarla karşılaşmamış olacak. Bu beş büyük ligden hiçbir takım ön elemelerde mücadele etmeyecek.

Ayrıca Türkiye 2.'si, ön eleme turunda elendiği takdirde dahi, Avrupa Ligi gruplarına katılmayı garantilemiş oldu.


Şampiyonlar Ligi'nde muhtemel rakiplerimiz


Süper Lig'i ikinci sırada bitirecek olan takımımızın eleme turlarındaki muhtemel rakipleri de belli oldu. Galatasaray, Fenerbahçe veya Başakşehir 2. olması durumunda Dinamo Kiev, Benfica, Ajax ve Basel temsilcilerimizin Şampiyonlar Ligi 3. Tur maçında rakibi olacak. Öte yandan Beşiktaş ligi 2. bitirirse rakipleri daha düşük torbadan gelecek zayıf ekipler olacak.

Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"