comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Türk futbolunun yeni tartışması; VAR!

30 Ağustos 2018, Perşembe 15:56
Türk futbolunun yeni tartışması; VAR!

Süper Lig'de bu sezon uygulamaya konulan VAR sistemi tartışmaları da beraberinde getirdi. Ligin başlamasıyla birlikte verilen/verilmeyen kararlar sonrası VAR'a güven azalmış görünüyor.

FutbolArena Detay - FIFA'nın Dünya Kupası'nda uygulamaya koyduğu ve şampiyona boyunca kullanılan VAR sistemi bu sezon Süper Lig'de de uygulanıyor. Ligin başlamasıyla birlikte devreye giren VAR sistemi şu ana kadar tartışmaları da beraberinde getirdi. İlk 3 haftanın ardından VAR'a olan güveni sosyal medyadaki takipçilerimize sorduk ve sonuç oldukça dikkat çekiciydi. 
 

Süper Lig'de VAR uygulamasına güveniyor musunuz?


Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonun ilk 3 haftasında VAR sistemiyle ilgili tartışmalar şiddetli bir şekilde yapıldı. Oynanan karşılaşmalarda verilen/verilmeyen kararlar sonrası VAR hakkında olumsuz bir izlenim yarattı. FutbolArena'nın Twitter hesabından takipçilerimize, "Türkiye'de VAR sistemine güveniyor musunuz" şeklinde bir soru yönelttik. 24 saatlik süreçte 15 bin 211 oy kullanıldı ve ankete katılanların %75'i "Hayır" yanıtını verdi. 

ANKET SONUCU


CEFERIN VE PLATINI'DEN VAR'A ŞÜPHECİ YAKLAŞIM

Taraftarların VAR'a olan şüpheci yaklaşımlarının yanında dünya futbolunun tepesindeki isimler de VAR hakkında son dönemde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, Şampiyonlar Ligi'nde VAR'ın kullanılması hakkında, "VAR hakkında şu ana kadar konuşmadık. VAR'a kim karar veriyor? VAR hakemleri mi yoksa normal hakem mi? Biz VAR'ı pek anlayabilmiş değiliz. Net olmayan şeyler var" dedi. 

"VAR, FUTBOLU ÖLDÜRDÜ"

Eski UEFA Başkanı Michel Platini de VAR hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı. VAR'ın futbolu öldürdüğünü belirten Platini, "VAR, futbolu öldürüyor. Daha neler olacak kim bilir? Belki kaptanlar ve kaleciler de kulaklık takıp maç içinde teknik direktörlerle konuşur. VAR ile hakemleri öldürmüş olduk" dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (30 Eylül 2020)