comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Tugay Kerimoğlu: "Bu kez Fenerbahçe, Beşiktaş karşısında doğruları yaptı"

02 Mart 2018, Cuma 00:56

Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında 2-2 sona eren Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan derbiyi Tugay Kerimoğlu yorumladı. 

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası'nda Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan olaylı derbiyi karşılaşmanın ardından Tivibuspor'da Tugay Kerimoğlu yorumladı. 


Beşiktaş 2-2 Fenerbahçe spor yazarları neler söyledi?


Beşiktaş - Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası müsabakasını karşılaşmanın ardından yorumlayan Tugay Kerimoğlu, kupanın statüsünün yanlış olduğunu, futbolculara zarar verdiğini söyledi. 

"KUPA STATÜSÜ DEĞİŞMELİ"
Kupa statüsü zaten karmakarışık. Hem ligde oynuyorsun, hem milli takım, kupa süresi. Hangi birine yetişeceksiniz? Burada tabi ki yayıncı kuruluş diyoruz, kulüplerin gelirleriyle alakalı diyoruz. Sistemi siz İngiltere'ye göre yaşatmak istiyorsunanız, kupa statüsünü değiştirirsin. Yarı finale kadar tek maç, yarı finali çift maç uygulatırsın. Hem kulüpler oyuncularını kurtarmış olur, dinlenirler ve bakış açısı da değişir. 

"FENERBAHÇE BU MAÇTA DOĞRULARI YAPTI"

Ligde Fenerbahçe hatalar, Beşiktaş ise doğruları yaptı. Kupada ise tersi oldu. Fenerbahçe 4'lü defans, önlerinde 2 tane hiç bulunduğu terk etmeyen orta saha oyuncusu Josef ve Mehmet Topal, hangi bölgelere geldiyse hamleleri doğru yapmak, hücuma çıkmak. Burada Medel ile Tolgay'da problem yaşandı. Talisca ile Negredo'nun baskı yapacağı yerde Medel onların görevini yaptığından Tolgay yalnız kaldı. Fenerbahçe orta sahası da burada üstünlük kurdu. 

"ROTASYON YAPILMAMALI BÖYLE DERBİLERDE"

İkinci yarıda Şenol hocanın doğru değişiklikleri vardı. Zaten Şenol Güneş'in yapmak istediği de buydu. Rotasyon yapmak istiyorsunuz ama böyle maçlarda rotasyon uygulanmasın artık. Çünkü önemli bir derbiydi. 

Türkiye Kupası Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.