comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Transfer Haberleri: Süper Lig'den Arap takımlarına giden en pahalı 5 oyuncu! Fenerbahçe'nin Araplara sattığı futbolcular

27 Ağustos 2018, Pazartesi 19:19
Transfer Haberleri: Süper Lig'den Arap takımlarına giden en pahalı 5 oyuncu! Fenerbahçe'nin Araplara sattığı futbolcular

Spor Toto Süper Lig'de transfer döneminin bitmesine az bir süre kalan Arap takımları, bu yaz ligin yıldızlarını transfer etti. Fenerbahçe, bugüne kadar Arap takımlarından çok ciddi bir miktarda transfer geliri elde etti. İşte o isimler.

FutbolArena Detay - Spor Toto Süper Lig'de heyecan devam ederken transferde de son günler yaşanıyor. Bu sezon mali sıkıntı içinde olan 3 büyükler, yıldızlarını satışa çıkarırken Arap takımlarından büyük bir gelir elde edildi. Fenerbahçe bu takımlar arasında ilk sırada bulunuyor.
 

Fenerbahçe'nin Araplara sattığı oyunculardan elde etti gelir


Geçtiğimiz hafta Giuliano, Josef de Souza ve geçen sezonun bitiminde Jose Fernandao'yu Arap ülkelerine sırasıyla satan Fenerbahçe bugüne kadar sattığı oyuncular arasından en çok kasasını doldurduğu ülkelerden biri de Suudi Arabistan oldu.

Fenerbahçe, Suudi Arabistan'a 3'ü bu sezon olmak üzere bugüne kadar 6 oyuncu satarken tam olarak bu oyunculardan toplamda 52,05 milyon Euro'yu kasasına koydu. Fenerbahçe sırasıyla Mamadou Niang, Emmanuel Emenike, Moussa Sow, Jose Fernandao, Giuliano ve Josef de Souza'yı Arap takımlarına gönderdi. Bu oyunculardan sadece Emenike kiralık olarak gitmiş ancak Fenerbahçe 3,5 milyon Euro kiralama bedeli almıştı.  Fenerbahçe, Moussa Sow'un satışından 16 milyon Euro, Giuliano'dan 10,5, Josef de Souza'dan 12, Mamadou Niang'tan 7,5 milyon Euro gelir elde etti.


GALATASARAY'DAN KEİTA VAR

Spor Toto Süper Lig'den Arap ülkelerine giden en pahalı 5 oyuncu arasında da 4 Fenerbahçeli yer aldı. Listenin 4. sırasında Galatasaray'dan Al Sadd'a 8,15 milyon Euro bedelle giden eski futbolcu Abdul Kader Keita bulunuyor.


Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"