comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Transfer Haberleri: Süper Lig'de gerçekleşmiş en pahalı 23 yaş altı transferleri

20 Temmuz 2018, Cuma 19:24
Transfer Haberleri: Süper Lig'de gerçekleşmiş en pahalı 23 yaş altı transferleri

Spor Toto Süper Lig'de bu sezon genç oyunculara yönelen Fenerbahçe, Barış Alıcı, Berke Özer ve Ferdi Kadıoğlu gibi isimleri transfer etti. Peki Süper Lig'de gerçekleşmiş en pahalı 23 yaş altı transferleri sizler için bir araya getirdik. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de gelecek sezonun transfer çalışmaları devam ederken 23 yaş altı transferlerinde en çok para harcatan oyuncuları sizler için derledik.

Süper Lig'de gerçekleşmiş en pahalı 23 yaş altı transferleri arasında Fenerbahçe'den iki oyuncu bulunurken Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'dan birer oyuncu bulunuyor.
 

Süper Lig'in en pahalı genç oyuncu transferleri


Galatasaray'ın 2013 yılında Sporting Lizbon'dan 13 milyon Euro karşılığında Bruma'yı kadrosuna katması listenin ilk sırasını oluşturdu. Bruma takımdan giderken de 23 yaşını henüz doldurmamıştı ve takıma da 13 milyon Euro kazandırmıştı.
Listenin 2. sırasında ise Fenerbahçe'nin Eskişehirspor'dan transfer ettiği Alper Potuk bulunuyor. Alper Potuk, 2013-2014 sezonu başında Fenerbahçe'ye transfer olmuştu. Ozan Tufan ise, 2015 yılında Bursaspor'dan 7 milyon Euro karşılığında Fenerbahçe formasını sırtına geçirmişti.

TRABZONSPOR'DAN 1 OYUNCU
Listenin 4. sırasında ise Trabzonspor'un büyük umutlarla aldığı Majeed Waris bulunuyor. 23 yaşında Spartak Moskova'dan transfer edilen Waris Majeed'in bonservisine 6,9 milyon Euro ödemişti. Süper Lig'de gerçekleşmiş en pahalı 23 yaş altı transferleri arasında 5. sırada ise 98-99 sezonunda Gaziantepspor'dan 6,5 milyon Euro karşılığında transfer edilen Ayhan Akman yer alıyor.

EN PAHALI 5 23 YAŞ ALTI TRANSFERİ

Bruma - 13 milyon Euro - Galatasaray
Alper Potuk 7,25 milyon Euro - Fenerbahçe
Ozan Tufan - 7 milyon Euro - Fenerbahçe
Majeed Waris 6,9 milyon Euro - Trabzonspor
Ayhan Akman - 6,5 milyon Euro - Galatasaray

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"