comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Transfer Haberleri: Marco Fabian nasıl bir oyuncu? Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gündemindeki Marco Fabian'ın özellikleri

25 Ağustos 2018, Cumartesi 21:29
Transfer Haberleri: Marco Fabian nasıl bir oyuncu? Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın gündemindeki Marco Fabian'ın özellikleri

Spor Toto Süper Lig'de transfer dönemi devam ederken Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın transfer gündeminde olan Marco Fabian'ı mercek altına aldık. FutbolArena editörlerinden Onur Akpınar, Eintracht Frankfurt'ta oynayan Meksikalı oyuncuyu mercek altına aldı. Marco Fabian'ın artıları eksileri ne? Detaylar haberimizde...

FutbolArena Analiz - Fenerbahçe ve Beşiktaş'a yazılan ve son çıkan iddialara göre Sarı-Lacivertli takıma daha yakın olan futbolcu Marco Fabian'ı mercek altına aldık. FutbolArena editörlerinden Onur Akpınar, Marco Fabian'ı değerlendirdi.
 

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın istediği Marco Fabian'ın özellikleri


İşte Onur Akpınar'ın Marco Fabian değerlendirmesi

"Frankfurt'un gözden çıkardığı Marco Fabian, transfer döneminde hem Beşiktaş'ın hem de Fenerbahçe'nin gündemine geldi. İki takımın da 10 numara araması, piyasada transfer dönemi süresi daraldıkça alınabilecek oyuncunun azlığının Fabian tercihine ittiğini düşünüyorum.
Marco Fabian, Frankfurt'a geldiği 2015-2016 yılında kısa sürede fazla katkı verememişti. Takımıyla hazırlık dönemi geçirip başladığı 2016-2017 yılı onun için kariyer performansı oldu. Bundesliga'da 24 maçta forma giyen oyuncu 11 gole direkt etki etti. Geçen sezonu ise neredeyse boş geçirdi. Sakatlık nedeniyle çok az maçta görev yapan isim bu yüzden gözden düştü. 

FABİAN'IN HANDİKAPLARI

1,70 boyunda olan Fabian, 10 numara için tüm meziyetlere sahip değil. Arkadaşlarını pozisyona sokmada, servis yapmada sıkıntıları var. Oyun görüşü kapanan takımlara karşı çok iyi değil ve asist özelliği düşük oyuncu. Kuşkusuz en büyük sorun yaşadığı sakatlıklar. Son senelerde bu yüzden sıkıntı çeken oyuncu, geçen yılın son kısımlarında forma giyebilmişti. 

FABİAN'IN ARTILARI

En büyük artısı mücadeleyi bırakmayan yapısı ve kötü oynadığı maçlarda bile takımı için agresif olması. Bu yüzden görev aldığı mevki düşünülünce kart sayısı fazla oluyor. Bu yıl da eğer düzenli oynarsa ligde çift hane sarı kart sayısına ulaşabildiğini görebiliriz. Arkadaşlarına pozisyon hazırlamada meziyetleri az olan Fabian, forvetlerin servisleriyle etkili olabilir. Yay çevresinde şutları temiz olan oyuncu, özellikle Slimani'nin yaratacağı pozisyonlarda skor yapabilir. 

"RİSKLİ HAMLE AMA ZARAR ETTİRMEZ"

Fenerbahçe adına Fabian bu sezon için riskli hamle olacak. Sakatlık handikabı büyük sorun. Tam anlamıyla randıman vermesi de zaman alabilir. Buna rağmen ödenecek yıllık ücret makul seviyede tutulmuş ve eğer beklentileri karşılayamazsa zarar etmeden elden çıkarılabilecek oyuncu. 

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)