comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Topa sahip olma tartışması! Ligde dikkat çeken detay

07 Ocak 2021, Perşembe 23:00
Topa sahip olma tartışması! Ligde dikkat çeken detay

Süper Lig'de Fenerbahçe - Alanyaspor maçınnı ardından Çağdaş Atan ve Erol Bulut'un açıklamalarından sonra topa sahip olma konusu tartışma yarattı. 

FutbolArena Detay - Süper Lig 17. haftasında Fenerbahçe ile Aytemiz Alanyaspor maçının ardından 'Topa sahip olma' tartışma konusu oldu. Alanyaspor Teknik Direktörü Çağdaş Atan, maçın ardından "Topa sahip olan, oyuna hakim olan bizdik. Fenerbahçe'nin bizimle kafa kafaya oynamasını beklerdik' açıklamaları kamuoyunda tartışma konusu yarattı. 

Peki hangi oyun doğru? Süper Lig'de bu sezon dikkat çeken istatistiklerin başında topa sahip olma oranları geliyor. Alanyaspor, 17. hafta itibariyle %58.1 ile maç başına ligin en fazla topa sahip olan takımı. Ancak Alanyaspor üst üste 5. deplasman maçını kaybederken, bu müsabakalarda %55 üzerinde ortalama topa sahip oldu. 
31 PUANLI GAZİANTEP FK LİGİN EN AZ TOPA SAHİP OLAN TAKIMI

Süper Lig'in bu sezon çıkış yapan takımlarından Gaziantep FK ise 17. hafta itibariyle maç başına ortalamasıyla ligin en az topa sahip olan takımı. Gaziantep FK, maç başına %43.4 topa sahip olma yüzdesiyle şu anda ligde 31 puanda 3. sırada yer alıyor. 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"