comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

TFF'den Fenerbahçe ve kural hatası açıklaması

22 Eylül 2019, Pazar 12:11
TFF'den Fenerbahçe ve kural hatası açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, Fenerbahçe'nin Alanyaspor maçı için yaptığı kural hatası başvurusu hakkında konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Aytemiz Alanyaspor maçıyla ilgili yaptığı kural hatası başvurusunun yankıları devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, DHA'ya yaptığı açıklamada süreçteki son durumu aktardı. Aytemiz Alanyaspor-Fenerbahçe maçı tekrarlanacak mı? TFF'den gelen açıklama bu haberde.
 

Alanyaspor-Fenerbahçe maçı tekrarlanacak mı?


Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, Fenerbahçe'nin başvurusu hakkında "TFF resmi müracaatlarını yaptılar. MHK değerlendirecek, nihai kararı da TFF büyük ihtimalle gelecek hafta açıklamış olacak." diye konuştu.

"HAKEMLER GÖRDÜĞÜNÜ ÇALABİLMELİ"
Hakemler konusunda konuşan İsmail Erdem, "Yıllardır maalesef hakemlerimiz çok eleştiriliyor. Yanlış yapmaz, hata yapabilir mi? Yapabilir. Yeter ki kasıt olmasın. Ufak tefek eksiklikler geçmiş yıllarda olmuş olabilir ama hakemlerimizin iyi niyetinden hiç şüphemiz yok. Yenilen takımın yöneticilerinin hakemle uğraşmayı bir kenara itip kendi eksikliklerini tamamlaması daha doğru ama hakemlerimiz de gördüğünü çalabilmeli, iradeli olmalı ve saha içerişinde zaman kaybetmemelidir" ifadelerini kullandı.

ALİ KOÇ'UN KURAL HATASI AÇIKLAMASI

"3 gün süre var. İlkinde görüntü sıkıntısı vardı. Yayıncı kuruluşa teşekkür ediyoruz. Şimdi bize verilen görüntüleri inceliyoruz. Verilen süre içerisinde başvuruyu yapacağız. Bize göre kural hatası var. Bir tanesi hiç yoruma açık değil. Türk futbolu yıllardır algı operasyonlarıyla yönetiliyor. Algı operasyonuna maruz kalmadan incelenirse en doğru kararın verileceğini düşünüyorum. Az ve öz konuşmaya çalışıyoruz. Alanyaspor'un attığı ilk 2 golde kural hatası var, bunlar olmasaydı maçın sonucu nasıl olurdu bilemeyiz."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)