comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

TFF'den açıklama! Futbola dönüş protokolü güncellendi

27 Mayıs 2020, Çarşamba 12:25
TFF'den açıklama! Futbola dönüş protokolü güncellendi

TFF Sağlık Kurulu, Futbola Dönüş Öneri Protokolü'nü güncelledi.

FutbolArena - Süper Lig'de maçların yeniden başlaması beklenirken TFF Sağlık Kurulu, Futbola Geri Dönüş Protokolünde bir takım güncellemeler yaptı. TFF'den yapılan açıklamada, "20.05.2020 tarihinde TFF'nin Kulüpler Birliği ile yaptığı toplantıda kulüp başkanlarımızdan gelen görüşler ile TFF Sağlık Kurulu'nun Süper Lig takım doktorları ile 23.05.2020 tarihinde yaptığı toplantıdaki görüş alışverişi çerçevesinde ''Futbola Dönüş Öneri Protokolü'' güncellenmiştir." ifadelerine yer verildi.

FUTBOLA DÖNÜŞ PROTOKOLÜNDE ÖNE ÇIKAN MADDELER
OYUNCU VEYA ÇALIŞANLARDA POZİTİF TEST SENARYOSU

Futbol kamuoyunun en çok merak ettiği konuların başında gelen, "Futbolcu veya görevlide pozitif vaka çıkarsa ne olacak?" sorusunun da yanıtı verildi. Açıklanan protokolde, "Tüm oyuncular, teknik ve destek ekipleri ile maç operasyonu içinde yer alacak çalışanlar müsabaka dönemi içerisinde en az 8 kere teste girmek zorundadır. Bu testler her müsabakadan 2 gün önce uygulanmalı" ifadelerine yer verildi.

Testi pozitif çıkan isimler tesislere alınmayacak, eğer bir personelde pozitif vakaya rastlanılırsa tüm personeller, oyuncuda varsa tüm oyuncular ve karşılaştıkları rakip takım da teste tabi tutulacak.

MAÇ ÖNCESİ UYGULANACAK KURALLAR

Seremonide tokalaşmak yok
Takım fotoğrafı verilmeyecek
Gol sevincinde kulübe bir araya gelmek yok
Maç sırasında diyaloglarda hakeme en fazla 2 metre yaklaşılabilecek
Yedek kulübesinde sosyal mesafe
TFF'NİN YAYINLADIĞI PROTOKOLÜ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)