comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

TFF başkanlık seçimi öncesi tek aday Nihat Özdemir

15 Mayıs 2019, Çarşamba 01:49
TFF başkanlık seçimi öncesi tek aday Nihat Özdemir

TFF yeni başkanı kim olacak? Ligde bitime 2 hafta kalırken, bir yandan 1 Haziran'da gerçekleşecek olan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçimine gözler çevrildi. 

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de son 2 haftaya girilirken, gözler bir yandan 1 Haziran'da yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerine çevrildi. Kulüpler Birliği de sezonun bitiminin ardından seçim için toplanacak. Öte yandan seçim öncesinde kulislerde adı geçen tek isim şu anda TFF Başkanvekili olan Nihat Özdemir. 


TFF yeni başkanı kim olacak?


Yıldırım Demirören'in istifası sonrası Futbol Federasyonu'nun yeni başkanı 1 Haziran'da belli olacak. Kulislerde adı geçen isimse TFF Başkanvekili Nihat Özdemir. İddaa ihalesini aldıktan sonra Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'nı bırakan Yıldırım Demirören'in yerine geçecek isim 1 Haziran'da belli olacak. Bu görevi vekaleten yürüten Hüsnü Güreli görevi yeni başkana devredecek. 


TFF Başkanlık seçimi ne zaman?


1 Haziran'da yapılacak seçimler öncesi şu ana kadar adaylığını açıklayan bir isim olmadı. Kulislerde TFF Başkanvekili olan Nihat Özdemir'in 1 Haziran'da yapılacak seçimlerde aday olacağı ve başkanlık koltuğuna oturacağı konuşuluyor.  Nihat Özdemir'in resmi açıklamayı kısa süre sonra yapması bekleniyor. 
Bir dönem Fenerbahçe Başkanvveklliği de yapan Nihat Özdemir, Yıldırım Demirören başkanlığındaki TFF'de uzun süredir de Başkan vekilliği görevini yürütüyor.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (20 Eylül 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.