comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

TFF başkanlık seçimi ne zaman? (Nihat Özdemir kimdir?)

17 Mayıs 2019, Cuma 11:19
TFF başkanlık seçimi ne zaman? (Nihat Özdemir kimdir?)

Türkiye Futbol Federasyonu olağan seçimli genel kurul tarihini açıkladı. Nihat Özdemir aynı zamanda TFF başkan adaylığını ilan etti. TFF başkanlık seçimi ne zaman? Nihat Özdemir kimdir? Merak edilenler bu haberde.

FutbolArena - TFF başkanlık seçimi tarihi belli oldu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun olağan seçimli genel kurulu Ankara'da gerçekleşecek. TFF Başkan Vekili Nihat Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu başkan adaylığını ilk açıklayan isim oldu. TFF başkanlık seçimi ne zaman? Nihat Özdemir kimdir? Yıldırım Demirören'in istifasının ardından görevi devralmaya aday olan isimler Haziran ayında oylanacak.
 

Türkiye Futbol Federasyonu seçim tarihi


TFF başkanlığı için düzenlenecek olan olağan seçimli genel kurul 1 Haziran 2019 tarihinde Ankara JW Marriott Oteli salonunda gerçekleşecek. 

TFF'DEN SEÇİM AÇIKLAMASI:
"Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü'nün 27. maddesi hükmü gereğince 01.06.2018-31.05.2019 dönemi ile ilgili olarak Olağan Seçimli Genel Kurulu'nun aşağıdaki gündem maddeleri ile toplantıya çağrılmasına, toplantı çağrı kararının ulusal günlük 1 gazete ile TFF internet sitesinden ilanına, toplantı gündeminin aşağıdaki şekilde belirlenmesine, toplantının 01.06.2019 günü saat 11:00'de, çoğunluğun sağlanamaması halinde ikinci toplantının, 02.06.2019 günü saat 11:00'de, ikinci toplantıda da çoğunluk sağlanamadığı takdirde üçüncü toplantının, çoğunluk aranmaksızın 09.06.2019 tarihinde aynı saatte Ankara JW Marriott Oteli salonlarında yapılmasına, Genel Kurul işlemlerinin Kanun ve Statü hükümlerine uygun olarak ikmaline Türkiye Futbol Federasyonu'nun 17.04.2019 tarih ve 114 sayılı toplantısında oybirliği ile karar verilmiştir"


 

Nihat Özdemir kaç yaşında? Nihat Özdemir'in mesleği


Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Özdemir, uzun yıllar Fenerbahçe asbaşkanlığı görevini yürüttükten sonra TFF Başkan Vekili sorumluluğunu üstlendi. Türkiye'nin en zengin 14. ismi konumunda olan Nihat Özdemir, 5 Nisan 1960 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babası olan 59 yaşındaki Özdemir, sanayi ve turizm, İnşaat alanlarında ülkeye katkılar sağlamıştır.

Nihat Özdemir, 16 Mayıs 2019 Perşembe akşamı Limak Eurasia Otel'de 3. Lig Kulüp Başkanları'nı ağırladı ve iftar yemeği verdi. Yemekte konuşan ve tüm kulüplerin desteğini alan Özdemir; ilk kez  TFF Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (12 Eylül 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.