comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa etti

04 Nisan 2022, Pazartesi 14:52
TFF Başkanı Nihat Özdemir istifa etti

TFF Başkanı Nihat Özdemir, görevinden istifa etme kararı aldı.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında istifa kararı aldı. TFF'nin haziran ayında gerçekleştireceği genel kurula kadar başkanlık görevini Servet Yardımcı üstlenecek.

Toplantı öncesinde ise sıcak bir gelişme yaşandı ve Nihat Özdemir'in 1 yıl daha görevi olmasına rağmen görevi bırakmak istediği ve istifa ettiği öğrenildi. Haziran ayındaki genel kurula kadar Başkan Vekili Servet Yardımcı'nın başkanlığı yürüteceği belirtildi. Haziran ayındaki genel kurulda seçim maddeli toplantı olup olmayacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.
NİHAT ÖZDEMİR'DEN AÇIKLAMALAR  (POSTA/FAİK GÜRSES)

Geldiğim günden beri yıpratıldım. Adeta yıldım. İnanın bu adamlarla asla uğraşılmaz. Ben de bugüne kadar iyi dayandım. 13 hakemle ilgili alınan kararın Tahkim Kurulu'ndan dönmesi de istifa kararımda asla ve asla etkili olmadı. Malaesef yayın ihalesini gerçkeltiremedik. Katar'da yaptığımız son toplantıda da işler iyi gitmedi. Bunu tüm samimiyetimle söyleyebilirim. Her şeyin hayırlısı olsun. Şimdi hayatımda yeni bir dönem başlıyor. Bu anlık bir olay değildi. Uzun süredir kafamda şekillenen kararı uygulamaya koydum. Geçen hafta katıldığım UEFA görüşmelerimde bu konuyu kendi kendime açtım ve sonunda kararımı verdim. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ istifa sürecinde etken olmuştur. İstediğini yapmadım. Birçok yerde Fenerbahçe ve Galatasaray'ın istifamda rol oynadığı yazılsa da bunun aslı astarı yok. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!