comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Tayyip Erdoğan var, Yıldırım Demirören yok?

04 Ağustos 2017, Cuma 13:59
Tayyip Erdoğan var, Yıldırım Demirören yok?

Önce Başakşehir ardından Fenerbahçe maçında dikkat çeken bir durum yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan iki maçı tribünde izledi. Dikkat çeken durum bu değil. TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in Cumhurbaşkanı'nın izlediğiiki maçta da tribünde yer almaması.

FutbolArena Detay - Fatih Terim'in görevine son verilmesi ve Göksel Gümüşdağ'ın Kulüpler Birliği Başkanlığı'nı bırakacağını açıklamasının ardından TFF'de bir değişim olacağı söylemleri güçlendi. 

Peki kim gelecek, konuşulan ne? 
Şöyle: 

Gümüşdağ veya Demirören federasyonun önemli isimlerinden aynı zamanda UEFA Yönetim Kurulu Üyesi olan Servet Yardımcı'nın federasyon başkanlığı koltuğuna oturacağı. 

DEMİRÖREN ORTALIKTA YOK

Futbolda tüm bu derin tartışmalar yaşanırken, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ortalıkta yok. Ve bu süreçte daha da dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da iki maça gitti ama federasyon başkanı Demirören bu maçlarda yerini almadı. ÖNCE BAŞAKŞEHİR SONRA FENERBAHÇE 

Cumhurbaşkanı Erdoğam, çarşamba günü önce Başakşehir'in Club Brugge maçında yeni spor bakanıyla tribünde yer aldı. Aynı gün Demirören, Lucescu'yu Mili Takım'ın başına getirdi. Ve Romanya'da olduğu için bu maça gitmediğini, "gidemediğini" düşünebiliriz. Ama ertesi gün Fenerbahçe'nin Strum Graz maçında Cumhurbaşkanı Erdoğan yine yerini aldı. Yanında yine yeni Spor Bakanı Osman Aşkın Bak vardı ama Demirören yoktu. 

Bu fotoğraf için yapılan yorumlardan biri de  şu: "Terim'den sonra TFF Başkanı da gidici."

Demirören'in maçlarda neden olmadığıyla ilgili federasyon cephesinden verilen yanıtsa şu: "Bir sorun yok."

FutbolArena Haber Turu (28 Eylül 2020)