comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Taner Ünlü'den ağız okuma cezası gerçekleri! Emre Belözoğlu...

12 Kasım 2017, Pazar 16:44
Taner Ünlü'den ağız okuma cezası gerçekleri! Emre Belözoğlu...

Eski TFF Tahkim Kurulu Üyesi Av. Taner Ünlü, son dönemde ağız okuma yoluyla verilen cezalarla ilgili FutbolArena'ya önemli açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel - Eski TFF Tahkim Kurulu Üyesi Av. Taner Ünlü, ağız okuma yoluyla verilen cezaların futbola darbe vurabileceğini söyledi.

Av. Taner Ünlü, TFF'de görev yaptığı dönemde Emre Belözoğlu'na Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze ile ilgilli söylediklerinden dolayı herhangi bir ceza vermediklerini ifade etti.


Taner Ünlü'nün Emre Belözoğlu açıklamaları


Taner Ünlü, FutbolArena'ya yaptığı açıklamada, FIFA ve UEFA'nın ağız okuma yoluyla verilen cezalara karşı olduğunu belirtti.
"UEFA VE FIFA BUNU REDDEDİYOR"

Ağız okumayla ceza vermek futbola darbe vurur. Tahkim Kurulu'nda görev yaptığımız dönemde, Emre Belözoğlu, Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze ile ilgili bir şeyler söylemişti. Bize de ağız okumayla ilgili, Emre Belözoğlu şu şu hakaretlerle ilgili dosya geldi. Çok ciddi araştırmalar yaptık. FIFA ve UEFA uygulamalarına baktık. FIFA ve UEFA bunu kesinlikle reddediyor.

"TÜBİTAK GARANTİ VERMEDİ"

O dönemde bilimsel anlamında TÜBİTAK'tan ve kriminal bürolarda çalışan insanlardan görüş aldık. Bunun %100 bir garantisi olmadığını söylediler. Aslında bizim küfür gibi algıladığımız sözcüğün başka bir sözcük de olabileceğini bize örneğiyle gösterdiler. Disiplin kurulları böyle bir delil yöntemine başvurmuyor. Yaptığımız takdirde çok ciddi sorunlar olabilir.

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)