comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Sürpriz iddia! 'TFF başkanlığı için Aziz Yıldırım'ın ismi geçiyor'

28 Şubat 2019, Perşembe 19:10
Sürpriz iddia! 'TFF başkanlığı için Aziz Yıldırım'ın ismi geçiyor'

Yıldırım Demirören'in görevinden istifa etmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için Aziz Yıldırım'ın ismi gündeme geldi. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in görevinden istifa etmesinin ardından yeni TFF Başkanı konusunda çok çarpıcı bir iddia gündeme geldi. 


Türkiye Futbol Federasyonu yeni başkanı kim olacak?


Yıldırım Demirören'in istifasının ardından TFF yeni başkanı kim olacağı sorusu kamuoyunda şimdiden sıkça sorulmaya başlandı.

TRT Spor yorumcusu Fatih Doğan, "Kulislerde dolaşan iddia değil bu. Çok sağlam bilgi aldım. Sayın Aziz Yıldırım'ın ismi TFF başkanlığı konusunda ismi geçiyor. Bunu daha önce de söylemiştim ve yalanlanmadı. Aziz Yıldırım'a TFF başkanlığını düşünüyor musunuz diye sorulduğunda Yıldırım, 'Hayır teşekkür ederim' yanıtını vermişti. Haziran'daki seçimlerde bunu ayrıca konuşuruz." dedi. 
TFF YENİ BAŞKANI KİM OLACAK? ÇAĞDAŞ SEVİNÇ YORUMLADI

YILDIRIM DEMİRÖREN'İN İSTİFA AÇIKLAMASI

"26 Şubat 2012'den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığından İddaa, Misli.com'un, Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevimden istifa ediyorum. Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu Milli görevi, Türkiye ve dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesiyle bu kararı almış bulunmaktayım.

Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başka Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum. Ve birlikte çalıştığımız tüm spor bakanlarına, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerine, kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, milli takım teknik direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm kulüp başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, spor camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum. Kamuoyuna en derin sevgi ve saygılarımla arz ediyorum"

Haziran 2019'daki TFF Genel Kurulu'na kadar başkanvekili ve İcra Kurulu Hüsnü Güreli TFF Başkanlığı'na vekalet edecek

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"