comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Süper Lig'de sadece iki yabancı!

22 Haziran 2018, Cuma 14:34
Süper Lig'de sadece iki yabancı!

Süper Lig'de gelecek sezon sadece iki yabancı teknik adam görev yapacak. 18 takımın tam 16 tanesi teknik heyeti yerli isimlere emanet etmiş durumda.

FutbolArena Detay - Süper Lig'de yerli teknik adamların ağırlığı gün geçtikçe artıyor. Gelecek sezon öncesinde Süper Lig'de 18 takım da teknik direktörlerini belirledi. Buna göre gelecek sezon 18 takımın tam 16 tanesini yerli teknik adamlar çalıştıracak. Sadece iki takım Fenerbahçe ve Akhisarspor yabancı hocalar tercih ettiler


Sadece Philip Cocu ve Safet Susic


Fenerbahçe yeni sezon öncesinde genç bir teknik adam olan Philip Cocu ile anlaşma sağlarken Akhisarspor ise tecrübeli bir yabancı tercih etti. Uzun yıllardır ligimizde çok sayıda takım çalıştıran PSG'nin efsane isimlerinden Bosna Hersekli teknik adam Safet Susis gelecek sezon Avrupa Ligi'nde mücadele edecek olan Akhisarspor'un başında olacak.
 

Phillip Cocu kimdir?


Hollanda futbolunun efsane isimlerinden Cocu, teknik direktörlük kariyerine 2008 yılında PSV Eindhoven'ın yardımcı antrenörlüğü ile başlayan Phillip Cocu, aynı zamanda Hollanda millî takımının da yardımcı antrenörlüğünü üstlenmiştir. 2012 yılına kadar bu iki görevde de bulunan teknik adam 2012-2013 sezonunda PSV Eindhoven'ın altyapı sorumluluğuna getirilmiştir. 2013 yılı haziran ayında PSV Eindhoven ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak Dick Advocaat'ın yerine teknik direktörlüğe getirilmişti. PSV geçen sezon Philipp Cocu önderliğinde Hollanda'da şampiyon oldu. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)