comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Süper Lig'de ilk 3 haftanın saha içi performansında zirvede Fenerbahçe

04 Eylül 2019, Çarşamba 19:18
Süper Lig'de ilk 3 haftanın saha içi performansında zirvede Fenerbahçe

Süper Lig'de ilk 3 hafta geride kalırken, 4 büyüklerin bu süreçteki performansını ele aldık. Fenerbahçe, savunma ve hücumda en iyi performansı sergileyen takım oldu. 

FutbolArena Detay - Süper Lig'de 3. haftanın ardından milli maç arasına girdi. 3. hafta sonunda liderlik koltuğuna 3'te 3 yapan Alanyaspor oturdu. Bu süreçte 4 büyükler arasında en çok puan toplayan ve aynı zamanda saha içi performansla en iyi istatistiklere sahip olan takım Fenerbahçe oldu. 

RAKİPLERİNE EN AZ ŞUT İMKANI VEREN TAKIMLAR
Süper Lig'de 3. hafta sonunda 4 büyükler arasında rakiplerine en az şut imkanı veren takım Fenerbahçe oldu. Sarı lacivertliler bu süreçte rakiplerine maç başı ortalama 8 şut imkanı verirken, Diallo ile birlikte ligin en çok kurtarış yapan kaleci Uğurcan Çakır'ın takımı Trabzonspor'un savunması ise rakiplerine en çok şut imkanı veren takım oldu. 

Opta verilerine göre, Trabzonspor'un rakiplerinin maç başı ortalamasıyla 16 şut attı. Beşiktaş'ın rakipleri 10, Galatasaray'ın rakipleri ise maç başı ortalama rakip kaleye 13 şut attı. 

HÜCUMDA EN İYİ PERFORMANS FENERBAHÇE'NİN

Fenerbahçe, Süper Lig'de ilk 3 hafta itibariyle 18 takım arasında maç başına en fazla isabetli şut atan takım oldu. Son hafta Kadıköy'de Trabzonspor ile 1-1 berabere kalan sarı lacivertlilerin maçında, Trabzonspor kalecisi Uğurcan Çakır müsabakayı 8 kurtarışla tamamladı. 

MAÇ BAŞI ORTALAMA EN ÇOK İSABETLİ ŞUT ATAN TAKIMLAR

Fenerbahçe: 7 şut
Galatasaray: 6 şut
Trabzonspor: 4 şut
Beşiktaş: 3 şut

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)