comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Süper Lig'de en iyi korneri kim kullanıyor?

24 Mayıs 2018, Perşembe 12:34
Süper Lig'de en iyi korneri kim kullanıyor?

Süper Lig'de 2017-2018 sezonu geride kalırken bu sezonda en isabetli ve etkili korner kullanan futbolcuları inceledik.

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de 2017-2018 sezonu sona ererken Süper Lig'in en iyi korner kullanan oyuncularını inceledik. Üç büyüklerden Mathieu Valbuena, Ricardo Quaresma ve Younes Belhanda öne çıkan isimler oldular.

EN ÇOK İSABETLİ KORNER QUARESMA'DAN
Whoscored'ın verilerine göre 79 kez ile en çok isabetli korner kullanan isim Quaresma. Rakiplerine bu alanda fark atan Quaresma, 90 dakika başına 3.5 isabetli korner kullanırken onu 54 isabetli korner ile Younes Belhanda takip ediyor. 3. Deniz Türüç'ün 46, 4. Valbuena'nın 41 isabetli korneri var. 5. Batalla ise 39 isabetli korner kullanmış.

istatistikleri 90 dakika başına kullandıkları isabetli korner üzerinden ele alırsak, her oyuncunun aynı süreyi aldığında kaç isabetli korner kullandığını görebiliyoruz. Bu durumda Quaresma yine 90 dakika başına 3.5 isabetli korner ile zirvede yer alırken Valbuena 2.3 ile 2. sıraya yükseliyor ve 3. de 90 dakika başına 2 isabetli korner ile Belhanda oluyor.

KORNERDEN EN ÇOK ASİST YAPAN FUTBOLCU VALBUENA

Quaresma açık farkla en çok isabetli korner kullanan oyuncu olsa da onun kornerlerinin gole dönüşme oranı oldukça az 79 isabetli kornerinden sadece 2'si gole dönüşen Quaresma kornerlerden sadece 2 asist yapabildi. 

Bu alanda zirvede ise Valbuena var. Valbuena'nın 41 isabetli kornerinin tam 5 tanesi gole dönüştü. Onu kornerden 4 asistle Aytaç Kara takip ediyor. Emre Belözoğlu ve Sergiy Rybalka ise kornerden 3 asist yaptı.
Süper Lig Analiz haberleri FutbolArena'dan takip edin!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!