comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Süper Lig ne zaman başlayacak? Servet Yardımcı açıkladı

18 Nisan 2020, Cumartesi 10:56
Süper Lig ne zaman başlayacak? Servet Yardımcı açıkladı

TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, liglerin ne zaman başlayacağıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF Başkan Vekili Servet Yardımcı, liglerin başlama tarihiyle ilgili Sabah Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. Haziran veya temmuz aylarında ligleri tamamlamak istediklerini belirten Yardımcı, "A, B, C planlarımız var. Kesin kararları kimse açıklayamaz" dedi.

"HAZİRAN-TEMMUZ GİBİ LİGİ TAMAMLAMAK İSTİYORUZ"
"Hiçbir ülke, biz dahil bu işin nerede sonuçlanacağını bilmiyor. Yaşayarak öğreniyoruz. Almanya, daha erken başlayıp ligi tamamlamak istiyor. Bizim öngörümüz haziran-temmuzda ligi tamamlamak. A, B, C planlarımız var. Kesin kararları kimse açıklayamaz. Açıklasanız bile sürecin nasıl biteceği belli değil. Hızlandırılmış bir ligle kapatabiliriz. Ama sadece Süper Lig yok. Amatörlere kadar herkesi bağlayacak bir organizasyon olacak. İstanbul, Antalya... Her ihtimal masada."

"ÜLKELER KAPILARINI AÇMADAN SEYAHATLAR NASIL OLACAK?"

"UEFA 21 Nisan'da bir video konferans toplantısı yapacak. Biz de netleşen tabloya göre durumu değerlendireceğiz. UEFA, "Avrupa Kupası ve Şampiyonlar Ligi maçlarını liglerin bitimi ile yapalım" diyor. Temmuz, ağustos gibi düşünülüyor. Ama ülkeler arası uçuş yasakları var. Ülkeler kapılarını açmadan seyahatler nasıl olacak? Dünya 15 gün sonrasını göremiyor. Konuşmak, herkes için çok erken."

"MİNİ ŞAMPİYONA FİKRİ VAR"

"Şampiyonlar Ligi'nin finali İstanbul'daydı. Çeyrek ve yarı final maçlarını da buraya alıp mini bir şampiyona gibi tamamlama fikri masada. Ancak o ihtimali somutlaştırmak için bile onlarca değişken var. Kulüpler Birliği'nin oyuncuların maaşlarında indirime gitmesi için tavsiye kararı yerinde. Bu krizden herkes ağır etkilenecek. Bu yüzden az çok herkes fedakârlık yapmalı. Hepimiz bu ailenin bir üyesiyiz. O nedenle bu krizden birlikte hareket ederek çıkabiliriz."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!