comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Süheyl Batum Fenerbahçelileri neden kızdırdı? 'FETÖ'nün savcılarıyla halı saha maçı"

14 Kasım 2018, Çarşamba 20:56
Süheyl Batum Fenerbahçelileri neden kızdırdı? 'FETÖ'nün savcılarıyla halı saha maçı

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Süheyl Batum, Halk TV'de katıldığı programda Fatih Terim'e verilen cezayla ilgili olarak tepki içerikli paylaşımı hakkında konuştu ve Fenerbahçe taraftarına seslendi. 

FutbolArena - Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Süheyl Batum, PFDK'nın Fatih Terim'e verdiği cezaların ardından kendisine yönelik gelen tepkiler üzerine son derece çarpıcı açıklamalar yaptı. 


Galatasaray Haberleri: PFDK'nın Fatih Terim'e verdiği ceza


Süheyl Batum, Fatih Terim'in cezasına tepki gösterdiği için kendisine FETÖ'cü diyenlere, "FETÖ'nün savcılarıyla halı saha maçı oynayan ben değilim dedim." İsim vermedim. Bunu lütfen sorun. Fenerbahçe dedim de mi üzerinize alındınız diye sorun. Bunu bilmek benim işim değil çünkü. ifadelerini kullandı. İşte Süheyl Batum'un Halk TV'de katıldığı programdaki sözleri:

"MAÇTA BAYRAK SALLAYAN GENEL KURMAY BAŞKANLARI GÖRDÜM"
Ben Atatürkçüyüm ve aynı zamanda bir Galatasaraylıyım. Her kişi kendi kulübünün iyiliğini görür. Maçta bayrak sallayan Genel Kurmay Başkanları gördüm. Cumhurbaşkanları ve Başkaban Fenerbahçe ile Trabzonspor'un arasındaki olay hakkında "Biz böyle uygulayacağız" dedi. Kimse neden araya giriyorsunuz demedi. 

"BURADA FENERBAHÇE NEREDE?"
Ben bir tweet attım. Verilen cezayı haksız buldum. TFF 7 maç verdi. Çünkü Fatih Terim adıyla Galatasaray'ın adı yan yana geçtiğinde TFF huzursuz oluyor. Bu Federasyon zaten adalet dağıtmak için, adaletsiz olmak için iş başına geldi. Bu yüzden adaletin dağılmasını beklemiyorum dedim. Burada Fenerbahçe, Ali Koç, Aziz Yıldırım nerede? Ben Fatih Terim dedim. 

"BANA FETÖ'CÜ DERSENİZ, FETÖ'NÜN SAVCILARIYLA HALI SAHA MAÇI OYNAYAN BEN DEĞİLİM DEDİM!"

Fatih Terim'e nasıl 7 maç ceza verirsiniz, ne bu adalet! dediğimde bana FETÖ'cü derseniz, ben de derim ki, "FETÖ'nün savcılarıyla halı saha maçı oynayan ben değilim." Fenerbahçe demedim. Bunu sorun. İsim vermedim. Fenerbahçe mi dedim de üzerinize alındınız diye sorun. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (19 Temmuz 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.