comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor yazarlarının Fenerbahçe - Anderlecht maçı yazısı

09 Kasım 2018, Cuma 09:30
Spor yazarlarının Fenerbahçe - Anderlecht maçı yazısı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde evinde Anderlecht ile karşılaşırken sahadan 2-0 galip ayrılmayı başardı. Fenerbahçe'nin Anderlecht maçındaki galibiyetini spor yazarları köşesinde değerlendirdi. Spor yazarlarının yazıları FutbolArena'da

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde Anderlecht'i 2-0 mağlup etmeyi başardı. Spor yazarları, köşelerinde Fenerbahçe'nin galibiyetini değrelendirdi.

Fenerbahçe'yi öven yazarlar daha çok Mathieu Valbuena'nın etkili performansı üzerinde durdu.
 

Mehmet Demirkol'un Fenerbahçe - Anderlecht maçı yazısı


"Valbuena'nın hayata dönüşü kuşkusuz. Umudumu kaybetmiştim artık. Galatasaray maçında hareketlendi. Dün Koeman onu ileride tutmayı başardığı dakikalarda sahadakilerin hepsinden yetenekli olduğunu haykırdı.Takım Koeman'la nefes almaya başladı.Valbuena. Bir gol bir asist. Takıma yetenek dopingi oldu. İşi çözdü. Zararının yararından fazla olduğunu düşünenlerin başında ben vardım. Umarım sezonun kalanında yanılmaya devam ederim. Teknik direktör konusunda acele karar vermemek lazım."
 

Gürcan Bilgiç'in Fenerbahçe - Anderlecht maçı yazısı


Derbiyi 2-0'dan 2-2'ye getiren kadro arkasına aldığı rüzgarı, özgüveni bu maça sonuna kadar yansıttı. Oyun Anderlecht'in daha istekli görüntüsüyle geçse de, kırılma noktasını Fenerbahçe iyi kullandı. Rakibe "nasıl kaçar" diyebileceğimiz pozisyon vermeden, kendi kaosunu yaratarak, oyuncu kalitesine güvenerek oynadılar. Bu galibiyetin stratejik önemi vardı. Bunu bir kenara bırakırsak, oyuncu grubunun iki maç üst üste istediklerini aldıklarını görmesi, bundan sonrasını farklı yapabilir. Bu oyunu seyrederken Comolli'nin ne düşündüğünü de merak ettim. Elbette gollere sevinmiştir. Ama ne oynadığı belli olmayan, birileri; bir şeyler yaptığında etkili olabilen bir kadro seyrettiriyor bizlere. Seçtiği hocanın ve futbolcuların ürettiği kaos. Maçı elbette böyle yorumlamayacak, havasını atacaktır etrafa. Yazık.
 

Ahmet Çakar'ın Fenerbahçe - Anderlecht maçı yazısı


"Şimdi sorulacak çok soru var. Önce Aykut Kocaman'a, sonra da Cocu'ya... Niye bu adamı yıllarca hapsettiniz? Niye aylardır bu adam sürgündeydi? Kabul ediyorum, fizik gücü çok iyi değil ama Fenerbahçe'nin arka arkaya iki maçını kurtardı. Diğer oyunculara bakıyorum, özellikle yaratıcılık konusunda çok az yetenekli oyuncu var. Fenerbahçe bir aksilik olmazsa bu gruptan çıkar ama Süper Lig için asla iyimser değilim. Bir Valbuena ile olmaz. Orta saha bomboş... Kilit oyunculardan Ayew oynamıyor. Frey iyi niyetli ama yetenekleri belli. Yine de Fenerbahçe'yi asla kolay günler beklemiyor."
 

Serdar Ali Çelikler'in Fenerbahçe - Anderlecht maçı yazısı


"Valbuena hiç bir zaman büyük futbolcu olmadı. Onun kariyeri, "B sınıfı takımların A sınıfı futbolcusu" olmakla özetlenebilir. 2007-2012 arası Fenerbahçe'sinde belki yedek kalabilirdi. Ama toplam kalite değeri düşmüş ligimizde ve Fenerbahçe'de hala fark yaratabiliyor. Geçen yıl kulübede bu kadar oturtulması da Cocu'nun onu hiç düşünmemesi de hataydı. Koeman hiç olmazsa bu hataları yapmıyor. Cesaretli bir diziliş deniyor. Kendisi hakkında eleştirim Köybaşı ve Isla yerine Mahsun ve Barış değişikliklerini düşünmemiş olması ile ilgili. Hakkında nihai kararımı Alanya maçında vereceğim ama Fenerbahçe yönetimi kafayı kuma gömmemeli. Devre arasında en azından bir 8 bir de adam gibi 9 numara alınması şart oğlu şart. Mehmet Topal'ın ameliyatı; Jailson'un 8 maç cezası da göz önüne alındığında Ozan Tufan kararı da yeniden gözden geçirilebilir."
Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da 

FutbolArenaakşam haberleri turu (20 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.