comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor yazarları Fenerbahçe - Dinamo Zagreb maçını yazdı

30 Kasım 2018, Cuma 10:13
Spor yazarları Fenerbahçe - Dinamo Zagreb maçını yazdı

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Zagreb ile karşılaşırken mücadeleden golsüz beraberlikle ayrıldı. Spor yazarları Fenerbahçe'nin ortaya koyduğu futbolu değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Zagreb'i evinde konuk etti. Mücadeleden 0-0 beraberlikle ayrılan Fenerbahçe gruptan çıkmayı başardı. Spor yazarları Fenerbahçe'nin performansını köşelerinde değerlendirdi.

Spor yazarları Fenerbahçe'nin Dinamo Zagreb mücadelesindeki performansına değindi.
.

Mehmet Demirkol'un Fenerbahçe - Dinamo Zagreb maçı yazısı


"Kalabalık orta saha ve Jailson'un direnç noktası olması rakibin akın alanını genişletmesini engelledi. Fenerbahçe savunmada rakibi doğru yönlendirerek hücum alanını daralttı. Kalabalıklaşmalarını engelledi. Bu durum Valbuena'nın savunma görevlerinden soyutlandığı bir oyuna yol açtı. Koeman'ın Trabzon'da bunu yapamaması muhtemelen Jailson'un yokluğundan. Sonuç olarak Fenerbahçe doğru hücum etti, doğru savundu ama kalite eksik kaldı. Bu kadar yarı alana yerleşmişken işi bitirecek oyuncu bulunamaması aslında bu sezonu anlaltıyor. Fenerbahçe ya dirençli bir takım sahaya sürebiliyor ya da kağıt üzerinde kalitesi olan ama sahaya bir türlü yansımayan. Fenerbahçe açısından en kötüsüyse bu oyununun Kasımpaşa karşısında ne kadar işleyeceğini bilmiyor olamamız. Mustafa Denizli ellerini ovuşturuyordur."
 

Ahmet Çakar'ın Fenerbahçe - Dinamo Zagreb maçı yazısı


"İlk yarı btün kontrol Fenerbahçe'deydi. Her atakta Valbuena kalitesiyle başrol oynadı. Çok net pozisyon kaçırmasa da Fenerbahçe çizgiye indiğinde etkili oldu ama dedik ya, Frey'in kalitesi belli, üstelik top almaya hep geriye geliyor ve başaramıyor. İlk yarı Dinamo Zagreb oyunu rölantiye aldı. Aslında kontraya iyi çıkan, hızlı oyuncuları var. İkinci yarı ise kontrol Dinamo Zagreb'e geçti. Özellikle orta sahada yapılan top kayıpları ve rakibin bu alanı çok rahat geçerek Fenerbahçe'nin üzerine gelmesi zor anlar yaşattı. Eğer hakem hakem olsaydı Dinamo Zagreb'in penaltısını da verip hakkını yemezdi. Tamam, iptal ettiği golde faul var ama her hakemin vereceği tipten değil... İkinci yarıdaki oyunu hiç beğenmedim. Fizik olarak düştüklerinde ya da rakip golü düşünüp mücadeleyi artırdığında Fenerbahçe aciz durumlara düşebiliyor. Sonuçta Fenerbahçe gruptan çıktı ama asla ve asla ilerisi için ne ülkemizde ne de Avrupa'da ışık vermiyor."
 

Gürcan Bilgiç'in  Fenerbahçe - Dinamo Zagreb maçı yazısı


"Valbuena'nın sahanın her yerine koşup, topu isteyip, sorumluluk alması elbette önemli. Ancak bu arzunun sadece duran toplar veya defans arkasına pas arayışları dışında etkinliğini göremedik. Oyun tarzı Fransız yıldız için biçilmiş kaftan olduğundan kimsenin sesi çıkmıyor. Çünkü "tarz" yok. Sistem, Valbuena "bir şeyler" yapsın üstüne kuruldu. Kadronun kalitesini tartışabiliriz ama iyi niyetini göz ardı etmeyelim. Hepsi en iyi koşuyu, mücadeleyi gösterdi. Kendini sakınan, Benzia dahil boş vermiş gibi görünün bir kişi yoktu. Bu ruhu taşımaları aslında bir sistem peşinde olanın elini rahatlatır. Ne yazık ki Fenerbahçe'nin mücadelesinde "iyi niyet" dışında olumlu yorumlayacağımız hiçbir şey yok. Bitiş düdüğü, gruptaki diğer maçın berabere bitmesiyle, Fenerbahçe'yi son 32'nin takımı yaptı. Bu sezonun ilk iyi haberiydi aslında. Mart ayında Avrupa heyecanını özlemişti bu camia.."
 

Kemal Belgin'in Fenerbahçe - Dinamo Zagreb maçı yazısı


"Şimdi burada bir önemli konunun altını çizmekte yarar görüyorum. F.Bahçe bu maçı tek uç adamıyla, yani tek santrforla oynadı. Acaba Koeman denen teknik adam, bu sayede oyunun kalbi dediğimiz orta alanda topa fazla sahip olma gerekliliğine kavuştuğunu gördü mü? Maçın hakemi bana göre gerek bizim, gerekse bizim olmayan Avrupa maçlarında gördüğüm çok zayıf bir düdük idi. Tabii grup maçlarında önemli olan bir üst tura çıkmaktır. F.Bahçe de öyle veya böyle bunu başardı. Dinamo Zagreb ise zaten çoktan yeni rakibinin falını açar olmuştu. Bu maçı önündeki oyunlar için ölçü olarak kabul edecekse -ki bir Avrupalıya karşı oynandı- tek santrforla oyunun yönetimine hâkim olmak mümkün olmuyor mu Sayın Koeman?"
Fenerbahçe ile ilgili haberlere Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.