comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor Yazarı Oku: Serdar Ali Çelikler: "Yabancı sayısının azalmasını isteyenlerin fikirleri yok'

12 Eylül 2018, Çarşamba 18:34
Spor Yazarı Oku: Serdar Ali Çelikler:

Habertürk Yazarı Serdar Ali Çelikler yabancı oyuncu sınırıyla alakalı yine çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Serdar Ali Çelikler yabancı oyuncu sayısının azalmasını isteyen isimlerle ilgili açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Habertürk Yazarı Serdar Ali Çelikler, yabancı oyuncu sayısına ilişkin yeni bir yazı daha kaleme aldı. Serdar Ali Çelikler, yabancı sınırına karşı çıkanlarla alakalı konuştu.

Serdar Ali Çelikler, Şenol Güneş başta olmak üzere yabancı sayısının azalmasını isteyen insanların yeni bir fikirlerinin olmadığını savundu.
 

Spor Yazarı Oku: Serdar Ali Çelikler'İn bugünkü yazısı (12 Eylül Çarşamba)


"Yabancı Sayısı Azaltılsın" lobisi hiç bir fikir üretmiyor. Bugüne kadar "azaltılsın" diyen kimseden, bir Allah'ın kulundan fikir duymadım. Bu lobinin teknik adam temsilcisi Şenol Güneş de dahil "Azaltılsın diyorsun da kaç olsun? Neden?" sorularının yanıtını veremiyor. Sadece "azaltılsın" deyip çekiliyorlar ortamdan. Ben de bu lobi, mantıklı sebeplerini açıklayana; ikna olalım veya olmayalım bir fikir beyan edene kadar bu lobinin karşısında duracağım.
Yabancı sayısı artsın. Çünkü serbest piyasa ekonomisinde kısıtlama olmaz. Kısıtlama ile üretim artmaz. Yerli üretici korunur; bunun yolu da teşvik ve destektir. Onun da nasıl yapılacağının yöntemleri belirlenir. Kaldı ki yerli sporcu yetiştirip olimpiyatta bir sürü sporcu yarıştıran kulüplerimizi bile koruyamayan ve destekleyemeyen bir devlet yapısı varken konu sadece TFF'yi değil tüm spor yönetimini ilgilendirirken bu konuyla ilgili yasal düzenlemeler dahi yapılabilir. İkide bir de kulüpler tarafından iğdiş edilme riskine karşı önlem alınmış olur. 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!