comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor Yazarı Oku: Serdar Ali Çelikler: "Cocu'ya uyarıdan öte müdahale şart"

02 Eylül 2018, Pazar 09:41
Spor Yazarı Oku: Serdar Ali Çelikler:

Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Kayserispor'a evinde 3-2 mağlup oldu. Serdar Ali Çelikler, Habertürk'te karşılaşmayı değerlendirirken bir dizi eleştiride bulundu. Spor Yazarlarının yazıları FutbolArena'da 

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında Kayserispor ile karşılaşırken mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı. Serdar Ali Çelikler, Habertürk'teki Philip Cocu'ya bir dizi eleştiride bulundu.

Serdar Ali Çelikler, Cocu'nun teknik konulara mantıklı bir cevap verememesi halinde müdahale edilmesi gerektiğini söyledi.
 

Spor Yazarı Oku: Serdar Ali Çelikler'in bugünkü yazısı (2 Eylül Pazar)

1- En başta her eleştiriyi "satır aralarını okuyun" diyerekten düşmanlık olarak algılamaya ve algılatmaya çalışmaktan vazgeçin.

2- Cocu'ya sadece şu soruyu sorun: Hocam hayatında, futbolculuk ve teknik direktör ömrün boyunca herhangi bir takımında son 20 dakika doldur boşalt oyun oynadın mı oynattın mı? O zaman bu ne iştir? Bu soruya mantıklı bir cevabı yoksa ciddi bir uyarı yapın.

3- Dünyada hangi takım, iki stoper önünde Topal; onun yanında da Elmas; geri kalan herkes ileride gibi bir diziliş olabilir mi? Cevap belli: Olamaz.. O zaman Cocu'ya yeniden "Bu ne iştir" demek lazım. 

4- Cocu bu iki soruya mantıklı cevap veremezse ki veremez; o zaman uyarıdan öte müdahale edilmesi lazım.

5- 3. golde hatalı olmasına hatalı ama Harun olmasa maç 5-6 olurdu bu takımın defans işleyişi sorunlu ise buraya özel bir çalışma yapılmalı.

6- Orta saha belli ki Topal - Yassine- Jailson olacak. Bu 3'lü önlerinde Valbuena - Ayew - Slimani ile yine yumuşak kalır mı?

7- Hala takımı set oyununa çıkaracak kimse yok. Benim önerim burada Ayew oynayabilir. Top çıkarır; kalçasını koyar faul alır. Ayağından zor top alınır. Eğer ikna edilebilirse yeni Emre Belözoğlu gibi oynayabilecek tek isim Ayew gibi duruyor. Bence 4-3-3 oynayacaksa 4'lü defans önünde oyun kurucu Ayew; sağında defansif Jailson, solunda Elmas (Topal) olabilir. Öndeki 3'lü de Slimani-Benzia ve Barış (Valbuena) gibi bir diziliş olabilir.

8- Muhakkak Türkiye'yi tanıyan bir hoca ekibe dahil olmak zorunda. Bunu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Kesin ve kesin bir Türk teknik adam lazım bu ekibe.

9- Bir soru da Comolli'cilere.. Mensah gibi dripling ile oynayan bir orta alan oyuncusu var mı Fenerbahçe'nin?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Son dakika Süper Lig haberleri için Süper Lig Haberleri sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)