comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor Yazarı Oku: Rıdvan Dilmen: "Fenerbahçe, Philip Cocu'ya yardımcı bulmalı"

28 Haziran 2018, Perşembe 13:57
Spor Yazarı Oku: Rıdvan Dilmen:

Fenerbahçe'de Philip Cocu'nun görevin başına getirilmesinin ardından Rıdvan Dilmen, Hollandalı çalıştırıcıyla ilgili Sabah'ta bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de Philip Cocu takımın başıan resmen geçerken Sabah Gazetesi Yazarı Rıdvan Dilmen, Hollandalı hocayla ilgili yazı kaleme aldı.

Sabah Spor yazarı ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin mutlaka Philip Cocu'ya yardımcı bulmasını söyledi.
 

Spor Yazarı Oku: Rıdvan Dilmen'in Philip Cocu yorumu (28 Haziran Perşembe)


Fenerbahçe, Cocu ile sözleşme imzaladı. Muhtemelen uzun süre önce görüşülen bir teknik adamdı. Hayırlı olsun. Lider bir oyuncuydu. Cocu tercihini doğru buluyorum. Geldiği kulüp sürekli şampiyon olan ve yarış içerisindeki bir takım. Fenerbahçe ile benzer özelliği hücum yapmak olan, şampiyonluk kültüründen bir takımdan gelmiş olması. Doğru değerlendirmelerimiz lig başladıktan 1,5-2 ay sonra olacaktır. Oyun disiplinine çok sadık bir takım aldı Aykut Kocaman'dan. Ben açıkçası Aykut Kocaman'ın devam etmesinden yanaydım ama Ali Koç bir yenilenme içerisinde.
Cocu, ligimizin dinamiklerini teknik olarak çözebilir ama yönetimin yapması gereken ülkemizin dinamiklerini bilen bir yardımcı bulması lazım Cocu'ya. Hasan Çetinkaya devam edecek mi bilmiyorum. Çok kaliteli bir arkadaşımız. Cocu, ligimizin dinamiklerini iyi bile hocalarla yarışacak. Bu bir dezavantaj.

Aykut Hoca ile bir sohbet ettik. Medyada da okumuştum. Ali Bey, Aykut Kocaman'ı aradığı zaman, Kocaman maddi konuları konuşmamış. Ali bey de 'Hocam Fenerbahçe'ye kimler geldi, haksız tazminatlar aldı, senin sözleşmende ne varsa onları zaten yapacağız' demiş. Güzel bir şekilde centilmence ayrılmışlar. Fenerbahçe korkunç transferler yaptı. Kendi sahasında en çok puan kaybeden takım Fenerbahçe'ydi geleneğine ve genetiğine karşı olmasına rağmen. Deplasmanda ise en çok puan alan takım. Fenerbahçe taraftarı bu sezon en büyük güç olacaktır.

ŞAMPİYONLAR LİGİ ÖNCESİ 2 TRANSFER

Kulübün ekonomik yapısı iç açıcı görünmüyor. Bu yüzden muhtemelen yaptıkları hazırlıkları da transfer anlamında devreye sokamadılar. Sabırlı olmak lazım. Fernandao çok ucuza gitti. Fernandao kalmış olsa dahi yine de santrfora ihtiyacı vardı. Muhakkak da alacaklardır. Şampiyonlar Ligi öne elemesine kadar 2 oyuncu transfer edilirse iyi olacaktır.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)