comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor Yazarı Oku: Ersin Düzen, "Ali Koç 'yeniden' derken...

21 Eylül 2018, Cuma 13:08
Spor Yazarı Oku: Ersin Düzen,

Fenerbahçe, Hırvatistan deplasmanında Dinamo Zagreb'e 4-1 mağlup olurken spor yorumcusu Ersin Düzen, karşılaşmayı kaleme aldı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Avrupa Ligi D Grubu ilk maçında Dinamo Zagreb'e 4-1 mağlup olurken maç sonu taraftarlar büyük üzüntü yaşadı. Spor yazarı Ersin Düzen, Vatan gazetesindeki yazısında "Ali Koç yeniden derken, yeniden 90'lara dönüleceğini kastetmemişti" dedi.


Spor Yazarı Oku: Ersin Düzen'in bugünkü yazısı (21 Eylül 2018 Cuma)


"65. dakikada Cocu, iki değişiklik yaptı. Aatıf ve Benzia'nın yerine Jailson ile Barış'ı oyuna soktu. Bu ne demek biliyor musunuz; 4 gol yedim, bari fazlasını yemeyeyim! Sayın Ali Koç seçim sloganı olarak “Yeniden” derken, 90'lı yılları kastetmemişti tabii ki. Ancak dün akşamki maç, maalesef beni ve belki de milyonları o günlere götürdü. İçerde, dışarıda fark yiyen, ruhsuz oyunuyla herkesi kahreden, gazetelerin haklı olarak acımasızca manşet attığı günlere! 
 
Dün gece “utanç gecesi” olarak hem Cocu'nun hem de futbolcuların kariyerine geçecektir. Benzer bir facia yaşanmaması için, Sayın Başkanın bir an önce radikal kararlar alıp, değişime gitmesi gerekmektedir. Beşiktaş derbisi nedeniyle rotasyona gitmek değil mesele, 2 ay olmasına rağmen hala F.Bahçe'nin ne oynayacağını bilmemesidir. Bunun kadroyla alakası dahi yok. Bunu düşünmek, sadece zaman kazanmaktır. Rıza Çalımbay, maçı izlemişse kahrolmuştur. “Bizim yapamadığımızı elin adamları yaptı” demiştir. Hafta sonu Konya'daki pozisyon alma ve yer tutma hatalarını Stadyum'da ekrana getirmiştim. Bari futbolcular o programı izleseymiş, hiç olmazsa ders olurdu, belki dünkü skandalı yaşamazdık! 
 
EN İYİSİ DİREK!
 
Bu takımda uzun zamandır büyük paralar kazanarak bir adım öteye gidemeyenler var. Ne yazık ki bunların tamamına yakını yerli. Bu oyunculara sorsan yabancıya karşıdırlar bir de. Oynadığı sürede, iyi diyebileceğimiz isim Aatıf ise, vah F.Bahçe'nin haline. 
 
Aykut Kocaman'ın takımı hiç bir zaman kişiliksiz oynamadı. Ne yaptığını bilen, yenilse veya puan kaybetse asla sırtı yere gelmeyen, ayakta kalan, karakterli bir takım oldu. Sadece görselliği yoktu, alıcısını bulmak zordu. Cocu'nun gelme sebebi önce akıcı oyun, sonra da başarı idi. Bırakın bunu başarmasını, ne umut var ne de bunu gerçekleştirecek bir oluşum. Bu yüzden, Beşiktaş derbisi bahane edilerek bir karar almak asla ertelenmemeli... 
 
F.Bahçe'de dün akşamın en iyi oyuncusu direkler ve şanstı. Sarı-lacivertlilerin mutlu olabileceği tek bir sebep sayacaksak, maçın 7-8 olmamasıydı!"

Fenerbahçe ile ilgili haberlere Fenerbahçe Haberleri sekmemizden takip edebilirsiniz.

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!