comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor Yazarı Oku: Ercan Güven: 'Gel de diğer transferlerden emin ol'

30 Ağustos 2018, Perşembe 12:02
Spor Yazarı Oku: Ercan Güven: 'Gel de diğer transferlerden emin ol'

Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe'nin son hafta oynadığı Göztepe maçı üzerinden takımın son durumuna farklı bir yorum getirdi.

FutbolArena - Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Ercan Güven, Fenerbahçe'nin son durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sarı-Lacivertli takımın gençlere önem vereceği yönünde fikir geliştirdiğini ancak yine yaşlı oyunculara döndüğünü belirten Ercan Güven, çarpıcı ifadeler kullandı.
 

Spor Yazarı Oku: Ercan Güven'in bugünkü yazısı (30 Ağustos Perşembe)


Hani Fenerbahçe total futbol oynayacaktı?.. 
Şimdilik “tutkal” futbolu gibi bir şey var sahada. Haftalardır sahadaki yerleşimini çözmeye çalışıyoruz! Kısır, tatsız, başarısız. Hızlanacaktı; yavaşlamasa bile yerinde saydı. Lig Eylül'de başlasa yine “zaman lazım” diyeceklerdi muhtemelen. Sonuca “deneme yanılma” yöntemiyle gidilecekse, neye yarardı pahalı futbol zekaları? 
Hani gelecek gençlerindi?
Yirmi yıllık dönem kapanıp yenisi açıldığında “Gençlere önem vereceğiz” dediler alkışladık... Bu bir projeydi ve meyvelerini hemen toplamak mümkün olmasa da geleceği düşünenler arkasında durabilirdi. 
Ama o da ne?.. Projenin arkasından ilk çekilenler de kendileriydi! Benfica dramından sonra eski tas eski hamam... Döndüler yeşil sahaların papazlarına. Almak için satmak lazımdı, eldeki çalışan (eski)makine de üretimden çıkarıldı. 
Hani transfer uzmanına emanetti?
“Transferi işin piri yapacak, kılı kırk yaracak” dediler inandık... Bir Fabian ile yıkıldık! Adam sakat mı değil mi belli değil ama yarı paraya razıymış meğer. Gel de diğer transferlerden emin ol şimdi! 
***
Bir adım geri çekilip öyle bakın Fenerbahçe'ye:
Maddi durum kötü. Transfer zayıf. Futbol eksik. Puan cetveli berbat. Avrupa'nın kaymağını kaçırmış. Yüreğinin sesini dinleyip yeniden renklerine sarılanlar yavaş yavaş aklının sesini dinlemeye başlamış. 
Tam da yılların bezgini, üzgünü Fenerbahçe taraftarı silkinip, adeta bir “kurtuluş savaşına” hazır olduğu sezon... Lefter Küçükandonyadis sezonu! 
Yaşasaydı acaba nasıl bir başlık atardı Lefter Abi?

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN
Fenerbahçe ile ilgili haberlere Fenerbahçe Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)