comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Spor Yazarı Oku: Ahmet Çakar: 'Fenerbahçe de Beşiktaş da vasat oynadı'

25 Eylül 2018, Salı 09:25
Spor Yazarı Oku: Ahmet Çakar: 'Fenerbahçe de Beşiktaş da vasat oynadı'

Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi 1-1 eşitlikle sonuçlandı. Ahmet Çakar karşılaşmayı değerlendirdi. Spor yazarlarının yazıları FutbolArena'da

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Beşiktaş ile karşılaştı. Sezonun ilk derbisi 1-1 eşitlikle sonlandı. Ahmet Çakar, Sabah'taki köşesinde karşılaşmayı değerlendirdi.

Ahmet Çakar, iki takımın da vasatı aşamadığı bir oyun sergilediğini söyledi.
 

Spor Yazarı Oku: Ahmet Çakar'ın bugünkü yazısı (25 Eylül Pazartesi)


"Sonuca baktığımızda kötü maçın doğal sonucu gibi görünüyor. İlk 45 dakika, F.Bahçe'nin maçı koparacağı yarıydı. Bu yarıda Beşiktaş diye bir takım sahada yoktu. Çok iyi oynamasalar da istekli ve enerjik bir F.Bahçe vardı. Ama en önemlisi o F.Bahçe, ilk yarıda 3 net gol pozisyonunu değerlendiremedi. İlkinde Aatif kafayı köşeye vursa ya da ikincisinde Hasan Ali'nin muhteşem şutu direğin 10 santim aşağısına vurup gol olsa ve tabii ki Ayew'in karşı karşıya kaldığı pozisyonlardan herhangi biri gol olsa sonuç çok farklı olurdu.
İşte futbol adına hiçbir şey oynamayan Beşiktaş, ilk yarının sonunda Babel ile muhteşem bir gol buldu. Beşiktaş defansından rastgele vurulan yüksek bir top Neustadter ve Topal'ın hatalarıyla Babel'in önünde kaldı. O da döndü, nefis vurdu. Pek tabii ki bu yılın golü adayları arasında olacak. İkinci yarı aslında kontrol Beşiktaş'a geçmişti. Dengeli oynadılar, ama golü hiç düşünmez gibi davrandılar.

Aslında bu yarıda biraz alıp-verseler ikinci golü bulabilirlerdi ki devreye yine Hasan Ali'nin ortası girdi. Ayew'e harika bir orta attı, o da Caner'in üzerinden yükselip kafayla köşeyi buldu. Aslında 1-1'lik skor iki takımdan herhangi birini sevindirmese de ikisini de üzmedi. İki takım da asla vasatı geçemedi."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Spor Toto Süper Lig Haberleri FutbolArena'da 

Turkcell'in Goller Cepte uygulaması ile Süper Lig'in tüm maçlarından goller anında cebinize geliyor. TIKLAYIN!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!